2018 KYK Ücretlerine Göre En Düşük En Yüksek Ücret Ne Kadar?

KYK tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılında öğrencilerin verecekleri ücretler belli oldu. Bu açıklamaya göre en az ücret 168 TL iken en yüksek KYK yurt ücreti 285 TL olacağı açıklandı.

2018 KYK Ücretlerine Göre En Düşük En Yüksek Ücret Ne Kadar?

Ülkemiz genelinde her sene bir milyondan daha fazla üniversiteyi kazanan ve üniversite eğitimlerine devam etmek isteyen öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bağlı yurtlarda barınarak, eğitim ve öğretim hayatlarına devam etmektedirler. Bu yurtlar içerisinde barınmak, yemek ve sıcak su, elektrik ve internet imkanları olarak da sağlanmaktadır. Öğrenciler KYK yurtların vermiş oldukları kaliteli hizmetlere göre az ya da daha fazla aylık ücret verebilmektedir.

KYK’ya bu sene içerisinde başvuru yapacak olan adayların ödeyecekleri ücretlerin fiyatları konusunda soru işareti oluşturdu. Bu soruların akıllardan giderilmesi için KYK tarafından açıklanan verilere göre en düşük yurt ücreti 168 TL olurken en yüksek KYK ücretinin ise 285 TL olduğu belirlendi. Sağlanan bu özellikler kalınan odanın kalite standartlına göre değişiklik göstermektedir.

DÜŞÜK YURTTA KALMA İMKANI

Düşük bütçeli öğrencilerin daha düşük KYK da kalması ve bütçelerini biraz daha rahatlatmaları mümkün olabilmektedir. KYK genel olarak maddi durumu daha düşük olan öğrencilerin kalabilecekleri yer olduğundan ötürü öğrencilerin bütçelerini biraz da olsun rahatlatabilmektedir. Yüksek fiyatlı yurtlardan daha düşük fiyatlı yurtlara geçiş imkanı sağlanırken, düşük fiyatlı yurtlardan daha yüksek ve kaliteli yurtlara geçiş imkanı şuan için sağlanamamaktadır. Öğrenciler KYK’ya ödemiş oldukları aylık ücretleri de yemek parası olarak geri alabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 01:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda tosun
Seda tosun - 1 yıl Önce

İzmir nurrtsn@gmail.com

Hıdır  karataş
Hıdır karataş - 2 yıl Önce

E sınıfı ehliyet var iş arıyorum TEKİRDAĞ

Nimet  esen
Nimet esen - 2 yıl Önce

Ise ihtiyacim var evde yapa bilecegim aylece yapariz ihtinaya tmiz bi sekilde sancaktepede oturuyom 05317705517

baybut işsiz
baybut işsiz - 1 yıl Önce

Okuyan yuzdeyetmişbeş işivar zengin yuzdeyuz işivar fakır okumamiş birde kakkaldan hırsızlıkla suçlanmişsa asla yuzdeyuz devlet kurumunda yuzdeyuz işiyok yok ama askere geleceksin devlet için oleceksin tobede etsen Allah afederde izin verirse devdetim vermez devletin kaybettiyi kotuluye ittiyı herkapıyı kapatıp ceza evlerinin kapısını actıgı onsekızyaşindaysa bin pişmansada fayda yok kaybolmaya mecbur olan gençler adına uzgunum kazanılması gereken genç ler bugencler bırakın okumuşmuş okumamiş miş devledim ilgilen canihaktandamgalamayın lütfen.

Hacer
Hacer - 1 yıl Önce

Ev hanımlarını emeklilik olsun lutfen

Leyla aktepe
Leyla aktepe - 1 yıl Önce

Evde oturmaktan bişi yapmak parakazanmakistiyorum Altındağ beçikkayadayız

Cengiz
Cengiz - 12 ay Önce

İş bulma kurumuna kayıtlı olan
50 yaş üzeri,iş ilanı varmı.