2018 KPSS Lisans ve Ön lisans Tarihleri Belli Oldu Mu?

Binlerce memur adayının beklediği 2018 KPSS Lisans ve Ön lisans sınavları ne zaman yapılacak? Tarihler netleşti mi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

2018 KPSS Lisans ve Ön lisans Tarihleri Belli Oldu Mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan memurluk sınavı olarak da adlandırılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav tarihleri hakkında elde edilen bilgiler şu şekilde oldu: Lisans KPSS 22 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenecek ve başvurular 10-21 Mayıs tarihleri arasında adayların başvurular kabul edildi. Orta öğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ise 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Peki ÖSYM tarafından yapılan açıklamanın detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2018 Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 22 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenecek bu sınava başvurular ise 10-21 Mayıs tarihleri arasında alınmıştı. Sonuçlar ise 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavların sonuçları da 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. 2018 Ön lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 7 Ekim tarihinde yapılacak. 3-19 Temmuz tarihleri arasında başvuru yapılabilecek olan sınavın sonuçları ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlarına ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

YORUM EKLE