20 Bin Öğretmen Ataması Tercih Sonuçları Açıklanıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih sonuçları 24 Temmuz 2018 tarihi ile açıklanıyor. Detayları sizlere belirtiyoruz.

20 Bin Öğretmen Ataması Tercih Sonuçları Açıklanıyor!

Ülke bütçesinin en çok harcandığı bakanlık olarak bilinmekte olan Milli Eğitim Bakanlığı her sene on binlerce öğretmen alımı gerçekleştirmektedir. Öğretmen adayları girdikleri Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS, Eğitim Bilimleri, Öğretmelik Alan Bilgisi Testi ÖABT ve Mülakat sınavlarından aldıkları puanlar ile atanmayı umut etmektedir.

Bu sene Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacağını duyurmuştu. Buna göre hangi branşlar için kaç kişilik alım olacağı da açıklanmış ve adaylar müracaatlarını yapmıştı. Buna göre öğretmen ataması tercih sonuçlarında sona gelindi ve bugün açıklamalar yapılacak.

TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih sonuçları normalde 23 Temmuz 2018 tarihi itibari ile açıklanacaktı fakat dün yapılan resmi duyuru ile tercih sonuçlarınını 24 Temmuz 2018 tarihine alındığı belirtildi. Yani sonuçlara ilişkin açıklama bugün yapılacak. Peki saat kaçta açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya bakıldığında 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih sonuçlarının bugün saat: 11.00 itibari ile açıklanacağı belirtildi. İşin Olsa ekibi olarak bizlerde tercih sonuçlarını sizler için takip ediyoruz. Önemli gelişmelerden anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız www.isinolsa.com sitemizi takip etmeye devam ediniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER