E-Ticaret Kazandırıyor

E-Ticaret Kazandırıyor

İnternette alışveriş sitesi açmak için yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken birkaç tane şey var. Aslında işin planlama kısmı oldukça önemli. Bu nedenle özellikle planlama kısmında kararları doğru almak gerekiyor ve doğru analiz yapıyo olmak gerekiyor. Çünkü doğru karar almazsanız uzun vadede aradaki makas açılacağı için daha yanlış sonuçlara ulaşmanıza neden olabilir. İnternet siteleri açarken, ilk önce dikkat edilmesi gereken şey, elimizde ne imkanların var olduğuna, nasıl bir site açmak istediğimize ve bu imkanlar dahilinde o sitenin nasıl yapılacağını sağlayacağımızla ilgili sorulara öncelikle cevap vermemiz gerekiyor.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kural, bir elimizde sermaye var mı? Eğer elimizde bir sermaye yoksa bir e-ticaret sitesi yaptırmakta dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü yazılım tarafında maliyetler oldukça yüksek çıkabiliyor. Bu nedenle kuralları baştan koymakta yarar var. İnternet sitesi, özellikle e-ticaret sitesi yapmak istiyorsak öncelikle dikkat edilmesi gereken şey, bir yazılım mı yaptıracağız yoksa bir sistem mi kullanacağız yoksa hazır olan sistemlerden birinin parçası haline mi geleceğiz? İşe başlarken bu tarafı çok netleştirmemiz gerekiyor. Eğer yazılım yaptırmak istiyorsak işin şekli biraz değişiyor. Çünkü yazılım yaptırmada birkaç tane yöntem kullanabiliyoruz. Yine aynı şekilde hazı paket yazılımlardan birini kendimize uyarlayabiliyoruz ve yazılımı kontrol edebiliyoruz. Kendi yazılım şirketimizi kurabiliyoruz ya da birinin yazılımını alabiliyoruz.

İnternette bir ürünün kolay satıldığı diğerinin daha zor satıldığı gibi bir şey söylemek çok zor. Çünkü bu zamana göre değişen bir alan. 2014 yılında tekstil başarılı olur, 2015 yılında balkarsınız çok alakasız bir sektör öne çıkar. Aslında bu biraz sizin o işe ne kadar ilgi duyduğunuza bağlı olan bir durumdur. Ancak genel olarak konuşmak gerekirse, şimdiye kadar ki e-ticaret alışkanlıklarına bakıldığında tekstilin ağır bastığını söyleyebiliriz, hizmet sektörünün ağır bastığını söyleyebiliriz, çünkü hizmet sektöründe karlılık oranları yüksek olduğu için indirim oranları da yüksek olabiliyor.

YORUM EKLE