Üniversite İçin Alışveriş Listesi Nedir? Ne Alınmalı

Üniversitelerin başlaması ile birlikte alış veriş listesi merak edilmeye başladı. Peki Üniversite yolunda nelere ihtiyaç duyulur? Nasıl alışveriş yapılmalı?

Üniversite İçin Alışveriş Listesi Nedir? Ne Alınmalı

Ne ihtiyaçlarımız bitiyor ne de uzun alışveriş listeleri hele de üniversiteye yeni başlayacak, yeni bir ortama girecek gençler için bu durum fazlasıyla önem arz ediyor. Gelin bakalım bu yolda ne lazım.

1. Kıyafetler ve iç çamaşırlar, en az birkaç takım iç çamaşır ve günlük kıyafet. En az 5-10 çift çorap. Gecelik takımı. Giyecek ve çamaşırı bolca almaya çalışın ne sıklıkta makine kullanabileceğinizi henüz bilmiyoruz.

2. En az birer tane kışlık kaban ve mevsimlik trençkot. Havaların hali malum ne lazım olur bilinmez.

3. Elektronik eşyalar; özellikle mühendislik fakülteleri için donanımlı bir dizüstü bilgisayar, su ısıtıcı, ütü, saç kurutma makinesi ve bunları çalıştırmak için üçlü priz.

4. Kişisel bakım malzemeleri. Şampuan, duş jeli, el sabunu, lif, havlu veya bornoz, tırnak makası, tarak, peçete, ıslak mendil, diş macunu ve fırçası, ayna, kızlar için makyaj malzemeleri ve saç ürünleri.

5. En az iki çift terlik biri tuvalet, banyoda kullanma için biri odada kullanmak için.

6. Yara bandı, gazlı bez, bandaj, ağrı kesici gibi sağlık malzemeleri. Ne zaman ne olacağı belli olmaz değil mi?

7. Bardak, tabak, çatal ve kaşık gibi küçük çapta mutfak araç gereçleri. Özellikle kahvaltılarda fazlasıyla işinize yarayacağına eminiz.

8. Özellikle devlet yurtlarında getirmeniz yasak ama özel bir yurda gidiyorsanız çarşafınızı, yorgan ve yastığınızı da götürmek isteyebilirsiniz.

9. Çamaşır makinesi için deterjan ve yumuşatıcı. Yanınızda bir miktar dolap askısı ve mandal da götürebilirsiniz.

10. Özellikle de bol yağmur alan bir şehre gidiyorsanız aman şemsiyenizi unutmayın.

11. En önemli şey belki de en sona yazmış olsak da en az 2 çift de ayakkabı almayı aman unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2019, 23:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
NN
NN - 4 ay Önce

Hemsirelik ve Ebelik; 2 yıllık degil 4 yillik lisans egitimi ile yapilir. Bolumler arasinda derslerin agirlik oranları farklidir.