Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Olma Şartı ve Görevi Nedir?

Bu haberimizde Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olma artları hakkında ve olmak için hangi şartların taşınması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Olma Şartı ve Görevi Nedir?

Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ilanları her geçen gün dikkat çekmeye devam ediyor. Yüzlerce aday bu ilanların yayımlanmasını beklemekte ve başvurularını gerçekleştirmektedirler. SYDV ilanları yayımladığında bir çok aday Sosyal yardım ve İnceleme Görevlisi ne iş yaptığını merak ediyordur. Bizde sizlere bu haberimizde merak ettiğiniz tüm detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

SOSYAL YARDIM VE İNCELEME GÖREVLİSİ NE İŞ YAPAR?

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi SYDV ye gelen yardıma muhtaç vanadaşların tespitini ve araştırmasını yapmakla soumludur. Vakfa gelen muhtaç birisi öncelike İnceleme görevlisinde geçeer vatandaşın kimlik bilgileri doğrultusunda gerekli incelemelerin yapılması ve raporlanmasında sorumlu olan Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi aynı zaman da vatandaşın çevresindeki kişilerle görüşmek ve vakfın yardım sağlayıp sağlamayacağına karar vermektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sosyal yardım ve inceleme görevlisi olabilmek için,  Bilgisayar İşletmenliği veya Programcılığı sertifikasına sahip olmak. İyi derecede bilgisayar kullanıyor olmak (Word, Excel, PowerPoint vb, mülakat esnasında uygulamalı bilgisayar sınavı yapılacaktır.)  Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Halkla İlişkiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin herhangi birinden mezun olarak lisans diplomasına sahip olmak,

Araç kullanablmek, Alım yapılacak vakfın il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgsi olmamak, 

18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından büyük olmamak, Geçerlilik süresi geçmemiş olan Kamu personeli Seçme sınavından lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Sosya İletişim becerisine sahip olmak gibi nitelikler aranmaktadır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular şahsen vakıflara yapılır. Adaylar öncelikle belirliten şartları taşımaları gerekmekte ve sonrasında istenen belgele ile birlikte şahsen vakfa yapmaları gerekmektedir. Ya da başvurular https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx adresine yapılmaktadır.

SYDV PERSONEL ALIM İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİR VE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

YORUM EKLE