Öğretmene Mektup Örnekleri - Duygusal Mektup Nasıl Yazılır?

 Öğretmeninize mektup yazmak istiyorsanız, öğretmene duygusal mektup örneklerimizden yararlanabilirsiniz. İşte örnekler.

Öğretmene Mektup Örnekleri - Duygusal Mektup Nasıl Yazılır?

Mektup yazmak, kişilerin içindeki duygularını daha net bir şekilde aktarmasını sağlar. Çoğu zaman duygu yüklü olan bu duygular, mektubu alan kişiler için de en anlamlı hediyelerden birisidir. Eğer öğretmeninize teşekkür etmek ya da anlatamadıklarınızı aktarmak istiyorsanız mektup seçeneğiniz değerlendirebilirsiniz. Öğretmene duygusal mektup örnekleri arasından yapacağınız seçim sayesinde öğretmeniniz için en özel satırları yazabilirsiniz.

Öğretmene Mektup Örnekleri

Öğretmene mektup örnekleri arasından inceleme yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, mektupların farklı yaş grubu ve öğrencilere yönelik hazırlanmış olması. Öğretmene mektup 1. Sınıf ile 4.sınıf öğretmene veda mektubu aynı duyguları barındırmayacağından dolayı seçimlerinizde kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. 1.sınıf öğrencisinden öğretmene mektup örnekleri gibi alternatiflerimiz sayesinde ihtiyacınıza uygun bir mektubu siz de bulabileceksiniz.

Öğretmene Duygusal Mektup Örnekleri

Kıymetli öğretmenim,

Size olan saygımı ve sevgimi daha kolay anlatabilmem için siz öğretmenler sayesinde öğrendiğim okuma yazma bilgimi kullanarak size mektup yazmak istedim. Bir insana bir şeyler anlatmak oldukça zordur; çaba gerektirir, sabır gerektirir. Oyun çağındaki birden fazla çocuğu aynı sınıfta toplayarak bir şeyler öğretmek saygı duyulması gereken bir durumdur. Yaptığınız meslek gerçekten kutsal, size ne söylesem, nasıl teşekkür etsem hakkınızı ödeyemem.

Evimden sonra ikinci evim olan okulumu sizin güler yüzünüz, samimiyetiniz sayesinde sevdim. Her gün o kadar neşe dolu ve sevinçle bizi karşılıyorsunuz ki dersinizi severek dinliyorum. Sizin de bizleri sevdiğini çok biliyorum. Bazen o kadar sizi kızdırmamıza rağmen yine bağırmaya ceza vermeye kıyamıyorsunuz. Saygı kazanılan bir davranıştır demiş büyüklerimiz. Siz bizim hem sevgimizi hem saygımızı hakkınızla kazandınız. Hepimiz sizi mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ödevlerimizi eksiz yapmaya dikkat ediyoruz, düzenli olmaya çalışıyoruz, kılık kıyafetimize özen gösteriyoruz.

Dersi severek dinlememizi sağladığınız için, bizi hayata hazırladığınız için yeri geldiğinde şefkatinizle içimizi ısıttığınız için, her birimizle teker teker ilgilendiğiniz, sorunlarımıza kol kanat gerdeğiniz için iyi ki varsınız. Öyle mucizevi bir göreviniz var ki bir çocuğun hayatını değiştirmekte payınız büyük. Benim gelecek planlarımı netleştirdiniz. Yeteneklerimi keşfetmemi sağladınız. Hayata farklı açılardan da bakabilmeyi öğrettiniz. Bardağın dolu tarafını görmemi sağladınız. İnsanları affetmeyi öğrendim sayenizde, insanların hata yapmaya da haklarının olduğunu önemli olanın hatalarından gerekli dersi çıkarmak olduğunu öğrendim mesela. Bize karşı gösterdiğiniz sabır ve hoşgörü sayesinde sabırlı olmayı öğrendim.

Bilgi birikimimizin artmasını sağlarken karakterimizi de şekillendirdiniz. Her birimizi evladınız gibi sahiplendiniz sorumluluklarımızı sırtlandınız. Bizi bilginizle donattınız. Geleceğe hazırladınız. Güçlüklere karşı durmasını, engellerle karşılaşınca yılmamayı öğrettiniz. Sayenizde kendime en büyük yatırımım olan kitap okuma alışkanlığını edindim. Okumanın her gün düzenli okumanın, bilinçlenmenin, sorgulamanın, araştırmanın insanın ne denli hayatını değiştirdiğini öğrendim. Siz bizleri aydınlatan ışıksınız, iyi ki beni de aydınlattınız. İyi ki geleceğime şekil verdiniz. Benim, ben olmamı sağladığınız için sonsuz saygı ve sevgimi sunuyorum.

Ortaokul öğrencileri için öğretmene mektup örnekleri

Üzerindeki emeklerin sahibi öğretmenim,

Bu yazıyı siz bana yazmayı öğrettiğiniz için yazabiliyorum. Yazdıktan sonra siz bana okumayı öğrettiğiniz için okuyabileceğim. Siz bana öğrettiğiniz için doğru şekilde noktaları koyacağım. Siz bana gösterdiğiniz için kalemi düzgün tutacağım. Siz beni sevdiğiniz için size bu mektubu vereceğim. Sevmeyi sizden öğrendiğim için sizi çok seviyorum. İyi ki benim öğretmenimsiniz. Annemle babamdan sonra hayatımda olan ilk büyüksünüz. Ailemden biri gibisiniz.

Her gün sınıfa girerken günaydın dediğiniz için teşekkür ederim. Her gün bize gülümsediğiniz için teşekkür ederim. Bizimle oyun oynadığınız ve ilgilendiğiniz için, beslenme saatlerinde yanımıza geldiğiniz için teşekkür ederim. Bize güldüğünüz için teşekkür ederim. İyi ki benim öğretmenimsiniz. Bana okumayı, yazmayı siz öğrettiniz. Kalem tutmayı, sayıları ve gökkuşağının hangi renklerde olduğunu da sizden öğrendim. Bana bu kadar çok şey öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Bana öğreteceğiniz daha çok şey olduğuna eminim. Öğrenmek için çok çalışacağım.

Sizi seviyorum öğretmenim.

Lise Öğrencilerinden Öğretmenlere Mektup Örnekleri

Değerli Öğretmenim,

Şimdiye kadar bize öğrettiğiniz her şey için teşekkür ederiz. Verdiğiniz emekler ışığında her zaman merak etmenin ve öğrenmenin gerekliliğine inanacağız. Her gün bize günaydın derken ki yüzünüzü ve gülümsemenizi unutmayacağız. Yüzünüzdeki her bir mimik aklımızda yer edinecek. Sinirli halinizden mutlu halinize, kahkahanızdan hüznünüze sizinle ilgili her şey aklımızda kalacak. Çünkü siz, bizim hayattaki tuvalimizi hangi renklerle boyayacağımızı bize öğretensiniz. Bazen renklerimiz solduğunda bize yardımcı olan, bazen renklerimiz karıştığında nasıl ayıracağımızı gösteren en büyük kurtarıcı, yol göstericisiniz. Hayattaki tuvalimiz her zaman mutlu renklerle dolu olmadı. Bu sebeple tuvalimizin bazı yerlerinde siyah çizgiler kalacak. Ama siz bize bu siyahlarla nasıl başa çıkacağımızı gösterensiniz.

Tuvalimizdeki en güzel boyalar, kendi renklerimizden bulup çıkardıklarımızdır. Yaptığımız en güzel resimler, gökyüzünü dilediğimiz renge boyadığımızdır. Siz bize kendi gökyüzümüzü istediğimiz renge boyama fırsatı verdiniz. Siz bize kendi tuvalimizi doldurma imkanı tanıdınız.

Benim hayatımdaki en güzel renk sizsiniz. Bu durum daima böyle kalacak. Daima sizin renginizden yürüyeceğim. Sizi seviyorum.

İlkokul öğrencileri için öğretmene mektup örnekleri

Sevgili öğretmenim;

Bu mektubu size olan sevgimi göstermek ve teşekkür etmek için yazıyorum öğretmenim. Bana teşekkür etmene ne gerek var demeyin, şimdi bu mektubu yazabiliyorsam bu sizin sayenizde oldu. Bana okumayı, basit matematik problemlerini çözmeyi öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Bu dünyada okumak ve yazmak gibisi yok, bunu bana öğrettiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizi çok seviyorum, sizin iyi niyetiniz ve hiç bitmeyen sevginiz sayesinde okulumu ve derslerimi sevdim eğer şimdi başarılıysam bu sizin sayenizdedir. Çok çok teşekkür ederim öğretmenim sizi çok seviyorum.

sevgili öğretmenim;

Size teşekkür ve saygılarımı iletirim siz bize okumayı yazmayı heceleri harfleri her şeyi öğrettiniz başarılı olmamızı sağladınız size çok teşekkür ederim. siz benim başarılı olmamda çok büyük emeğiniz var. Siz annem ve babamın yerine koyuyor teşekkür eder sevgilerimi iletirim.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 08:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eylül oğul
Eylül oğul - 2 yıl Önce

Harika ben bile okuyunca duygulandım???????? yazanlarada teşekürler sevgiler kars

BerAy güleç
BerAy güleç - 2 yıl Önce

Harikaaaa

zeynep eda kılıç
zeynep eda kılıç - 2 yıl Önce

ya güzelde kısa diye yazmıştım

sawwewa
sawwewa @zeynep eda kılıç - 3 ay Önce

NeDeN??

selen yıldız
selen yıldız - 1 yıl Önce

Harika

Liga
Liga - 7 ay Önce

Like çok mük.

Sanane
Sanane - 3 ay Önce

Sanane