Kızılay Ramazan Paketine Nasıl Başvurulur?

Ramazan ayı kapsamında Kızılay Yardım kampanyasına katılmak isteyenler neler yapmalıdır ? Kızılay yardım kampanyası başvurusu nasıl yapılır ? İşte detaylar.

Kızılay Ramazan Paketine Nasıl Başvurulur?

Ramazan ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde birçok yardıma muhtaç ve dar gelirli vatandaşın yardımına koşan Kızılay tarafından farklı yardım kalemleri çerçevesinde destek sağlanıyor. Bu desteklerden biri de Ramazan erzak paketi olup vatandaşların bu ay en çok ihtiyacı olacak 12 temel ihtiyaç malzemesi bu koliler içerisinde yer alıyor ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Türkiye’nin farklı birçok ilinde ihtiyacı olanlar bu yardım kolisine başvuru yapabilmekte olup başvuru yapmak için gereken adımlar haberin devamında yer alıyor.

Kolide Neler Var?

Kızılay tarafından yapılan Ramazan Yardımı paketinde gıda ve yiyecek konusunda sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta ve yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin iftar ve sahur sofralarını bereketlendirmek adına dağıtılan bu koli içerisinde Ayçiçek Yağı,Toz Şeker,Kuru Fasulye,PirinçKırmızı Mercimek,Çay,Bulgur,Domates Salçası,Un,Yeşil Mercimek,Tuz,Makarna temel gıda maddeleri yer almaktadır.

İlgili koliler için bağış yapmak ve bu Ramazan gününde ihtiyacı olan vatandaşların yüzünü güldürmek isteyenler https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisKategorisel/20/ramazan-bagislari adresinden ilgili Ramazan kolisi ve diğer bağışlara erişim sağlayabilmekte online bağış yapabilmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Kızılay’ın Ramazan gıda yardımına başvuru yapmak isteyenler, kurumun il merkezlerine giderek bizzat başvuruda bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra Kızılay’ın 168 nolu telefon hattını kullanarak ya da https://www.kizilay.org.tr internet sitesinde yer alan “Canlı Destek” hattı üzerinden ihtiyacı olan vatandaşlar bu isteklerini belirtebilmektedir.

Bakanlık Gıda Yardımı

Ramazan ayı kapsamında gıda yardımı yağan bir diğer kurum ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olup bakanlık Sosyal güvenceli olan bir aile üyesinin olmaması, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te 1’inden az olması şartı ile yoksul ailelere gıda yardımı yapacağını açıkladı. Bu yardıma ise başvurular il ve ilçe Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serpil savaş
Serpil savaş - 3 yıl Önce

Gıda kolisi yardımı istiyorum

Serpil savaş
Serpil savaş - 3 yıl Önce

Gıda kolisi yardımı istiyorum

Hülya kara
Hülya kara - 3 yıl Önce

Abi ben erzaga kaydolmak istiyom bana yardimci olabilirmisiniz lutfen

Derya ünal
Derya ünal - 3 yıl Önce

Merhaba durumum yok 4 çocuk var ev hanımıyım evim kira sizlerden erzak yardımı istiyorum nasıl iletişim olacam

Güler adkovayçin
Güler adkovayçin - 2 yıl Önce

Koli yardım başvurusu gıda yardımı istiyoruz geçim sıkıntısı yaşıyoruz

- 2 yıl Önce

Bende Ramazan gıda yardımı isdiyorum bizede bir yardım eli bekliyor biz 9 kişiyiz eşim asgari ücrete çalışıyor yetmiyor bana bir yardım eli uzadırsaniz seviniriz

Rabiya
Rabiya - 2 yıl Önce

Lütfen bnim CK ityacım var bn kôyde otruyommm bosandım lütfen bnda yardım edin Allah razı icin o kadar yazıyomm gôrûn lütfen bizde yardım edin alın tepe kôyde kalıyorum abi bizde gôrûn cocuklarıma yûzûnû gldrûn

Leyla onur
Leyla onur - 1 ay Önce

Evhanıyım 4 çocuğum var erzak koli istiyorum evim kira