İŞKUR Meslek Edindirme Kurslarına Katılanlar Günlük 50 TL Para Yardımı Alıyor

İŞKUR İş arayan adaylara devamlı olarak yardımlarına devam ediyor. Ayrıca İŞKUR tarafından organize edilen meslek Edinme kurslarına katılan adaylara günlük 50 tl para yardımı yapılıyor.

İŞKUR Meslek Edindirme Kurslarına Katılanlar Günlük 50 TL Para Yardımı Alıyor

İŞKUR Meslek Edindirme Kursları açıyor. İşsiz olan vatandaşlarımıza hem iş imkanı veriyor, hem de bu kursu alanlara para yardımı yapıyor. İşsiz olup herhangi bir mesleği olmadığı için kolaylıkla iş bulamayan işsizlerimizin elinden İŞKUR tutuyor. Onların sosyal, ekonomik hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için iş imkanı sağlarken parasal yardımda da bulunuyor.

İŞKUR Meslek Edindirme Kurslarına Katılım Şartları Nelerdir?

İŞKUR kurulduğu günden bu yana her zaman işsizlerin yanında olmuştur. Onların elinden tutarak hem onların, hem de ülkenin ekonomisini kalkındırmayı amaçlamıştır. İŞKUR tarafından uygulanan Meslek Edindirme Kursları henüz yeni yeni bilinmeye başlıyor. Hatta kursu duyanlar olsa bile parasal destek de verildiğini bilmeyen kişi sayısı çok fazla. Aşağıdaki sıraladığımız şartları sağlıyorsanız programa katılabilirsiniz. Mesleksizlikle mücadele eden İŞKUR'un destek oldukları arasına siz de girebilirsiniz.

  • İlinizde bağlı bulunduğunuz İŞKUR şubesine giderek işsizlik kaydı oluşturmuş olmanız gerekiyor.

  • 15 yaşından daha küçük olmamalısınız.

  • Sizlere edindirilmesi planlanan mesleğin temel niteliklerini taşımalısınız.

  • Emekli olmamalısınız. Çünkü; emekliler işsiz olarak sayılmazlar.

  • İşveren özel şartlarını sunmaktadır. Bu özel şartlara sahip olmanız gerekiyor.

  • İŞKUR'da hizmet veren İMD'lere başvurmuş ve onlarla irtibata geçmeniz lazım.

İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Parasal Yardımları Nelerdir?

İŞKUR yukarıda sıraladığı şartlarda aslında iş arama potansiyeli olan, çocuk işçi statüsüne girerek sömürülmeyen ve emekli olmayan kişileri seçmektedir. Tüm bu şartları sağlıyorsanız aşağıdaki parasal yardımları da kursla birlikte alabilirsiniz.

  • İş Kazası ve Meslek Hastalığı sigortanız İŞKUR tarafından yaptırılır ve ödenir.

  • Genel Sağlık sigortanız yaptırılır ve primi ödenir.

  • Sanayi sektöründeki bir işe kadın olarak başvuranların 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklarına bakım için 400 TL İŞKUR desteği vardır.

  • Kursa katılan herkese günlük 30 ile 50 TL arasında gider ücreti verilmektedir.

İŞKUR Meslek Edindirme Kurslarına Nasıl Başvurabilirim?

İliniz ya da ilçenizde yer alan İŞKUR şubelerine giderek İş ve Meslek Danışmanlarıyla irtibata geçmeniz gerekiyor. Kursa kabul edilmeniz halinde parasal yardımlar da başlayacaklardır. Kursun süresi 160 iş günüdür. Resmi tatiller bu sürece dahil edilemez.

YORUM EKLE