İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri (2019)

İsimden numara sorgulamak isteyen kişiler operatörlerin sundukları hizmetler kapsamında bunu yapabilir. Çeşitli yöntemlerle isimden numara sorgulama hizmetinin nasıl yapılacağını öğrenmek yararlı olabilir.

İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri (2019)

Ulaşmaya çalışılan kişinin sadece isim ve soyisminin bilinmesi de telefon numarasının bulunmasını mümkün kılabilir. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone başta olmak üzere tüm operatörler bilinmeyen numaralar servisi kapsamında isimden numara sorgulamak isteyen kişilere hizmet verebilmektedir.

BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ

Operatör kullanıcıları isimden numara sorgulamak için bağlı oldukları operatörlere göre şu numaralarla temas kurarak bilinmeyen numaralar servisi sorgulaması yapabilir. 

  • Turkcell müşterileri 11832,
  • Vodafone müşterileri 11842,
  • TTNET müşterileri 11811 numarası üzerinden bilinmeyen numaralar servisine bağlanabilir.

Bilinmeyen numaralar servisi üzerinden isimden numara sorgulaması yapmak mümkündür. Yapılacak görüşmelerin dakikası 1,25 TL'den ücretlendirilmektedir.

TURKTELEKOM TTREHBER SERVİSİ

Turk Telekom tarafından başlatılan TTREHBER servisi sayesinde internet üzerinden de isim ve soyisim bilgisiyle numara sorgulaması yapmak mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek şey ttrehber.turktelekom.com.tr internet sitesine girmek ve beyaz sayfalar bölümünden ev numaraları, sarı sayfalar üzerinden kurumsal numaraları sorgulamak gerekir. Sizin de telefon numaranızın burada yer almasını istiyorsanız yapmanız gereken tek şey 444 1 444 numarasını aramaktır.

ÖZEL SERVİSLER

Operatörler tarafından sunulan bu hizmetlere ek olarak 11880, 11833 ya da türevi numaralar üzerinden de sorgulama yapmak mümkündür. Bu numaraları aramak ücretliidir, 11880 ile görüşmenin dakikası 3,48 TL olarak ücretlendirilmektedir.

YORUM EKLE