HGS İptal Prosedürü: 2019 Güncel Anlatım

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanıcıları köprü ve paralı yollardan daha hızlı ve sistematik şekilde geçiş sağlayabilmek için kullandığı HGS'yi iptal etmek isteyebilir. Bu kapsamda HGS iptalinin nasıl yapılacağına değinmek yararlı olacaktır.

HGS İptal Prosedürü: 2019 Güncel Anlatım

Gişelerdeki bilet kuyruklarının giderek ciddi bir sorun haline gelmesin ardından geliştirilen HGS sistemi sayesinde araçlar çok daha hızlı şekilde gişelerden geçme, paralı yolları daha etkin şekilde kullanma imkanına kavuşmuştur. Yine de çeşitli nedenlerle HGS iptalinin sağlanması istenebilir, bu açıdan HGS iptali nasıl yapılır, prosedür nedir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

HGS NASIL İPTAL EDİLİR?

HGS iptal etmek isteyen araç sahiplerinin öncelikle PTT'ye başvuru yapması ve kartını iptal ettirmek istediğini bildirmesi gerekmektedir. PTT memuru aracılığıyla yapılan iptal başvurusunun akabinde bir formun doldurulması istenecek ve iptal işlemi gerçekleşecektir. 

HGS İPTALİ SONRASI BAKİYE NE OLUR?

HGS iptal edildikten sonra kartın içerisinde yer alan bakiye bir sonraki ay içerisinde bir gün hesabınıza iade edilmektedir. Bu süre ortalama 10 gündür.

YORUM EKLE