Eczaneler Kaçta Kapanıyor? Nöbetçi Eczane Öğrenme

Eczaneler kaçta kapanıyor ? Şehir şehir eczanelerin açılış ve kapanış saatleri nelerdir ? Eczanelerin çalışma koşulları nelerdir ? İşte detaylar:

Eczaneler Kaçta Kapanıyor? Nöbetçi Eczane Öğrenme

Sağlık alanında ihtiyaç duyulan önemli kurumlardan olan eczaneler, her ilde her ilçede geç saatlere kadar mesai yapmakta ve herhangi bir acil durum için ise nöbetçi olarak görev yapmaktadır. Bu noktada özellikle birçok kişi tarafından eczanelerin kaçta açılıp kaçta kapandığı ile nöbetçi eczane bilgisinin nasıl öğrenildiği konuları merak edilmektedir. Her ilde ilçede mahallede, sokakta birçok eczaneye rastlamak mümkün olmakla birlikte açılış ve kapanış saatleri hakkında ise bir birlik olmadığı merak konusudur. İşte eczanelerin açılış ve kapanış saatleri hakkında bilgiler ve nöbetçi eczane nasıl öğrenilir, detaylar.

2020 Eczane Açılış Kapanış Saatleri

2020 yılı itibari ile eczanelerin açılış ve kapanış saatlerinin ne olduğu merak edilmekte olup özellikle korona virüs salgını ile eczanelerin açılış ve kapanış saatleri de tekrar düzenlenmiş olup İstanbul için eczanelerin açılışı sabah 09:00 olarak belirlenmiş olup kapanış saati ise akşam 19:00 olarak değiştirilmiştir. İstanbul için Eczacılar odası tarafından yapılan açıklamada “Kovid-19 pandemisi normalleşme süreci kapsamında, 1 Haziran Pazartesi günü itibarıyla İstanbul'da eczane açılış-kapanış saatleri hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-19.00 olarak uygulanacaktır” ifadelerine yer verilmiştir.

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte Ankara ve İzmir gibi diğer illerde de eczanelerin açılış ve kapanış saatlerine düzenleme getirilmiş olup bu noktada illere göre değişmekle birlikte genel olarak sabah saat 10:00 akşam saat 18:00’a kadar hizmet vermeye başlamışlardır.

Nöbetçi Eczane Öğrenme

2020 itibari ile nöbetçi eczaneler de pazar günleri ve gece hizmet vermekte olup bu noktada Pazar günleri sabah 10 ile akşam 18:00 arasında hizmet vermektedir. Peki ikamet edilen ilde nöbetçi eczanelerin açılış ve kapanış saatleri nasıl öğrenilir. Bu noktada her ile bağlı olarak Eczane odalarının internet sitelerine girerek öğrenmek mümkündür.

Eskişehir için: https://www.eskisehireo.org.tr/eskisehir-nobetci-eczaneler/

İstanbul için: https://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/nobetci-eczane/mobile.php

Ankara için: //www.aeo.org.tr/NobetModulu/Nobet?AspxAutoDetectCookieSupport=1

İzmir: https://www.izmireczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler

Bursa için: https://www.beo.org.tr/nobetci-eczaneler

Başta olmak üzere diğer iller için il adı + nöbetçi eczane yazarak ilgili ilde bulunan eczacılar odası internet sitesinden ya da belediyelere bağlı online hizmetler altından öğrenilebilmektedir.

YORUM EKLE