Aile Hekimim Kim Nasıl Öğrenirim? Aile Hekimi Sorgulama?

Aile Hekiminin kim olduğunu E-devlet üzerinden nasıl öğrenilebileceğinin detaylarını haberde görebilirsiniz.E-devlet üzerinden aile haberi sorgulaması yapabilirsiniz.

Aile Hekimim Kim Nasıl Öğrenirim? Aile Hekimi Sorgulama?

Geçtiğimiz yıllarda sağlık alanında yapılan dönüşüm ile birlikte aile hekimliği kavramı yaşamımızda önemli bir yere sahip olmuştur. Özellikle neredeyse tüm ilçelere bağlı mahallelerde her aile bireyine tahsis edilen aile hekimleri acil, günlük ya da diğer sağlık sorunlarına ilk müdahaleyi gerçekleştiren kişiler haline gelmiştir. Binlerce kişinin yararlandığı bu sağlık hizmetinde aile ve bireylere özel olarak aile hekimleri verilmiş olmakla birlikte bu aile hekimini merak eden bireyler için e-devlet üzerinden sorgulama yapma olanağı da tanınmıştır.

E-devlet Üzerinden Öğrenme

E-devletin yaşamımıza girmesi ile birçok kamu işleminde hızlanma sağlanmış olmakla birlikte vatandaşların merak ettiği farklı konularda da sorgulama yapma olanağı tanımıştır. Bu noktada bireyler mevcut, değişen veya yeni gelen aile hekimlerini e-devlet üzerinden kolaylıkla öğrenebilmektedir. Her ilde her ilçede ve mahallede görev yapan ve her aileye özel olarak hizmet veren aile hekimleri öğrenmek isteyen bireylerin e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresinden giriş yapmaları gerekmektedir. Bu adres üzerinden yapılan girişlerde bireyin kendi aile hekimi öğrenmesi mümkündür.

E-devlet Şifresi Alma

E-devlet üzerinden birçok kamu kurumu işlemleri yapılanmakta, sorgulama ve diğer hizmetleri ile vatandaşlara çoğu konuda kolaylık sağlanmaktadır. E-devlet şifresi almak isteyen vatandaşlar PTT şubelerinden belirli bir ücret karşılığında, kendilerine özel olarak belirlenen e-devlet şifrelerini alabilmekte olup kendi şifrelerini sonradan oluşturabilmektedir. Böylelikle site üzerinden gerçekleştirilen çoğu işlemi gerçekleştirebilmektedirler.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 08:29
YORUM EKLE