Kütahya Belediyesi 135 İşçi Alımı İçin Başvuru Şartları Neler? Hangi Kadrolarda Alım Var?

Kütahya Belediyesi 135 adet işçi alımı yapacağını duyurdu.Kadın ve erkek işçi alımında çöp toplama,temizlik görevlisi,kaynakçı ve bekçi alımları yapılacaktır.

Kütahya Belediyesi 135 İşçi Alımı İçin Başvuru Şartları Neler? Hangi Kadrolarda Alım Var?

Eylül’ün ilk haftasında kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımları devam ederken bu kapsamda bir personel alım haberi de Kütahya Belediyesi’nden gelmişti. Belediye kapsamında farklı kadrolarda olmak üzere toplamda 135 işçi istihdam edilecek olup kadın ve erkek adayların başvuracağı ilanlar başvuru şartları ve kadro detayları haberimizin devamında yer alıyor.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Kütahya Belediyesi Belde El Sanatları Turizm Anonim A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 135 işçi alımı gerçekleştirilecektir. Buna göre adayların istihdam edileceği kadrolar ve pozisyon sayısı şu şekildedir. 76 adet kadın ve erkek çöp toplama işçisi, 2 erkek itfaiye şoförü, 44 erkek çöp kamyonu sürücüsü, 4 erkek vardiya amiri, 2 kadın veya erkek temizlik görevlisi, 2 erkek çöp kamyonu yıkama işçisi, 1 erkek kaynakçı, 4 bekçi erkek bekçi alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kütahya Belediyesi tarafından farklı pozisyonlarda gerçekleştirilecek alımda adayların her kadro için saplaması gereken şartlar kadroya göre değişiklik göstermektedir. Buna göre genel olarak sağlanması gereken şartlar arasında şunlar yer almaktadır.

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 5335 sayılı kanunun 30. Maddesine göre emekli olmamış olmak,
  • Devlete karşı işlenen suçlardan mahkum olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Görevini devamlı yapmasına yönelik bir engeli bulunmamak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • Kütahya merkezde olmak üzere 6 ay ikamet etmiş olmak şartlarının sağlanması gerekmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili kadrolara ilişkin alım ilanı İŞKUR üzerinden yayınlanmış olup adaylar ilana belediyenin resmi internet adresi olan www.kutahya.be.tr/isbasvuru.asp adresi üzerinden gerçekleştirecek olup bu kapsamda şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlgili ilana ulaşmak için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan cimen
ramazan cimen - 7 ay Önce

Is ariyorum acil