İŞKUR TYP Kapsamında 4 İl ve İlçe Yüzlerce Personel Alımı Yapılıyor

İŞKUR TYP Kapsamında 4 İl ve İlçesine Alım Yapılıyor.Haberin detayları ve başvuru koşullarını sitemizden takip edebilirsiniz.

İŞKUR TYP Kapsamında 4 İl ve İlçe Yüzlerce Personel Alımı Yapılıyor

Her geçen gün İŞKUR üzerinden açıklanan ilanlarda birçok kişi istihdam edilmekle birlikte hem özel hem de kamu sektörüne ilişkin yapılan bu alımlarda adaylar farklı kadrolarda görev almaktadır. İŞKUR TYP kapsamında yapılan alımlarda ise adaylara günlük olarak ücret ödenmekle birlikte belirli bir süre dahilinde iş imkânı sağlanmaktadır. Temmuz atı genelinde yapılacak TYP kapsamında alımlar için 4 il genelinde ilanlar yayınlanmış olup bu iller Elazığ, Adıyaman, Kırklareli ve Mardin illeri ve bu illere bağlı çeşitli ilçeler genelinde alım yapılacaktır. Adayların çevre temizliği ve ağaçlandırma uygulama alanlarında görev yapacağı açıklanmıştır.

TYP Başvuru Şartları

2019 Temmuz ayı itibari ile yapılacak olan alımlara başvurmak isteyen adayların sağlaması gereken şartlar şu şekilde açıklanmıştır:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • İŞKUR’a kayıtlı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Emekli olmamak ve emekliliğe hak kazanmış durumda olmamak,
  • Açıköğretim sayılmamakla birlikte herhangi bir örgün eğitime kayıtlı olmamak,
  • Yetim ya da malul aylığı almıyor olmak,
  • İşsiz olmak şartlarının sağlaması istenmekle birlikte adaylar bu program kapsamında 9 ay istihdam edilecek ve günde en fazla 9 saat çalışacaktır.

Noter kurası, liste yöntemi ile belirlenecek olan adaylar ilgili alalarda görevlendirilecektir. Buna göre ilgili ilanlara ulaşmak ve online olarak İŞKUR üzerinden başvuru yapmak için aşağıda yer alan linkten erişim sağlamak mümkündür.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 09:07
YORUM EKLE