En Az 50 KPSS ile 82 İtfaiye Eri, 88 Zabıta Memuru Alımı Yapılacak!

Belediyeye 170 memur alımı yapılacak. Başvurularda 82 İtfaiye eri, 88 zabıta memuru kadrolarında istihdam sağlanacak. Trabzon Belediyesi zabıta ve itfaiye eri alımlarında başvuru detayları haberimizde..

En Az 50 KPSS ile 82 İtfaiye Eri, 88 Zabıta Memuru Alımı Yapılacak!

Devlet Personel Başkanlığı Trabzon Belediyesine 170 memur personel alım ilanını açıkladı. 

DBP'de yayımlanan ilana göre Belediyeye 170 memur alımı yapılacak.  Başvurularda 82 İtfaiye eri, 88 zabıta memuru kadrolarında istihdam sağlanacak. Başvurularda KPSS'den en az 50 puan almış olmak istenildi. Adaylar zabıta memuru ve itfaiye memuru alımlarında başvuru tarihleri içerisinde şahsen müracaat etmesi istenildi. Başvuru şartları ve tarihleri neler?

BAŞVURU DETAYLARI;

170 personel alımında 82 zabıta memuru kadrosunda, 88 itfaiye eri kadrosunda alım yapılacak. Adayların 50 KPSS ile başvuru yapabileceği alımlarda lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar için başvuru yapabileceği ilanlar bulunuyor. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

Zabıta memuru ile itfaiye eri kadrolarındaki lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği memur alımlarında adayların 657 sayılı devlet memurları kanunu 48. maddede belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir. Diğer başvuru genel şartları ise şöyle;

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELER?

Adayların eğitim düzeyinde başvuru yapacağı kadrodaki KPSS puan türlerinden en az 50 almış olmak, gerekli olan fiziki şartları taşımak gerekmektedir. Diğer özel şartları ise şöyle;

BAŞVURULAR;

Başvurular 6 Aralık tarihinde alınmaya başlanacak. 12 Aralık tarihinde saat 17:00'a kadar devam edecek. Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına evrakların teslim etmesi istenildi. Başvurular sadece şahsen yapılabilecek. 

Başvuru sonuçları 17/12/2018 Pazartesi tarihinde Belediye resmi internet sitesinde ilan edilecek. Adaylara sözlü sınav ise 19 Aralık tarihinde yapılacak. 

İlana erişmek için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 00:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

Sanırım çok başvuru olacak başvuracağım diye söyleyen bi sürü kişi var

zeynep özden
zeynep özden - 2 yıl Önce

başvurmak istiyorum

Adem türkmen
Adem türkmen @zeynep özden - 2 yıl Önce

Nerden nasıl başvuru yapıyoruz.

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Başvuru için en az 50 kpss puanı diyor ama en yüksek puandan aşağıya doğru bakılıp başvuru kabul edilecek. Yani 70 ten aşağıya olan puan zannediyorum ki işe yaramayacak.

Arif
Arif - 2 yıl Önce

başvuru formunu bulamıyorum...