Belediyelere İŞKUR Aracılığıyla Personel Alımı Yapılıyor!

İŞKUR tarafından, belediye ve belediyelere bağlı olan şirketlere en az ilkokul mezunu olmak üzere binlerce kamu işçisi alımı yapılıyor. Peki başvuru şartları neler? Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde..

Belediyelere İŞKUR Aracılığıyla Personel Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu resmi sitesi üzerinde Yayımlanan ilanlarda farklı illerde istihdam etmek üzere farklı pozisyonlara KPSS'siz memur, personel ve işçi alımı yapıldığına yer verildi. İŞKUR aracılığıyla yapılmaktadır. Belediyelere ve belediyelerin bünyesinde bağlı bulunan şirketlere en az ilkokul mezunu olmak şartı ile ve KPSS şartı aranmadan 5 bin kişiden fazla kamu işçisi alımı yapılacağı duyuruldu.

Hangi kadrolara alım yapılacak?

Beden İşçisi (Genel), Şoför (Yolcu Taşıma), Otobüs Kaptanı (Şoförü), Elektrik Tesisat Ustası, Su kanalı işçisi, Şoför-Yük Taşıma, Bahçıvan, Bekçi, Restoran Yöneticisi, Usta Öğretici (Ön Büro Elemanlığı), Aşçı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı), Kamyon Şoförü, Jeoloji Mühendisi kadrolarına alım yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu ilanlara başvurular İŞKUR üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak için " //www.iskur.gov.tr/tr " bu açılan sayfada başvuru yapmak istediğiniz ilanın detaylarını inceleyerek başvuru işlemlerinizi sisteme üye olduktan sonra yapabilirsiniz.

GENEL ŞARTLAR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 3 yıl Önce

Dalgamı geçiyorsunuz ilan numarası yok hangi il ikçe alım yapıyor bilgi verirmisiniz

Ali dilekci
Ali dilekci - 3 yıl Önce

Engelli kadrosundan

Diyarbakırda hangi belediye işkurdan alım yapıyo bilgi verirmisiniz
Diyarbakırda hangi belediye işkurdan alım yapıyo bilgi verirmisiniz - 3 yıl Önce

Diyarbakırda hangi belediyeler işkurdan alım yapılacak bilgi verirmisiniz

Emin
Emin - 3 yıl Önce

Bağlı bulunulan belediye bize gidip şahsen müracat ediyormussunuz

Marji
Marji - 3 yıl Önce

Kendi adamlarını alacaklar herzamanki gibi

Hasan yeşil
Hasan yeşil - 3 yıl Önce

Belediye kadro olmasi iyi olur

Kerim Aktaş
Kerim Aktaş - 3 yıl Önce

İş arıyorum beden olur bekçi olur bahçıvan

nagihan
nagihan - 3 yıl Önce

hangi belediyeler işçi alıyor


SIRADAKİ HABER