8 Farklı Belediye KPSS'siz Personel Alıyor

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanla birlikte, 8 farklı belediye yüzlerce personel alımı gerçekleştiriyor. Hangi illere, hangi belediyelere alım olduğunu ve şartların neler olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

8 Farklı Belediye KPSS'siz Personel Alıyor

Türkiye’nin farklı illerinde Büyükşehir Belediyeleri, yüzlerce eleman alıyor. İŞKUR üzerinden açılan ilanlarla birlikte, yüzlerce yeni kadro açılan belediyelere alımlar gerçekleşirken, KPSS şartı aranmaması da büyük kolaylık sunuyor.

Hangi Belediyelere Alım Var?

Toplam 8 Belediyeye ayrı ayrı ilanlarla alımlar gerçekleştirilecek. Bu belediyeler ise; Ağrı Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Batman Belediyesi, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, İstanbul Ümraniye Belediyesi ve Yalova Belediyesi olarak ilanlarda yer aldı.

Hangi Pozisyonlara Kaç Kişi Alınacak?

8 farklı belediyeye farklı pozisyonlarda alımlar gerçekleştirilecektir. Temizlik işleri başta olmak üzere, büro personeli ve direkt belediyede çalıştırılacak yüzlerce personel istihdam edilirken, farklı sayılarda alımlar olacağı da biliniyor. İstediğiniz belediye ilanları arasında giriş yaparak, alınacak net sayıya ulaşabilirsiniz.

Başvuru Şartları Neler?

Başvuru şartları olarak, her belediyenin kendi şartlarını taşıdığı ilanlar bulunmaktadır. Genel olarak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, Kamu Hak ve Hizmetlerinden mahrum olmamak, en az lise mezunu olmak ve İŞKUR’a kayıtlı olmak şartlar arasındadır. Bunun haricinde, uzmanlık gerektiren meslekler için uzmanlık belgesi ve farklı şartlarda yer almaktadır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Başvuru yapabilmek için, İŞKUR üzerinde kayıtlı olmanız ve aktif durumunuzun iş arıyor olması gerekmektedir. Bununla birlikte, İŞKUR üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi; bulunduğunuz ilin İŞKUR bürolarını da ziyaret etmeniz başvuru için yeterli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze yavuz murat yavuz
Gamze yavuz murat yavuz - 2 yıl Önce

Büro memurlugu muhasebe belgeleri var her ikisininde

Gamze yavuz murat yavuz
Gamze yavuz murat yavuz - 2 yıl Önce

Farkli illerde olabilir memur olarak

haticeee
haticeee - 2 yıl Önce

işkurda ilan falan çıkmıyor, ben mi bulamıyorumm acaba, yardımcı olur musunuzz????

Yasin gökkaya
Yasin gökkaya @haticeee - 2 yıl Önce

Ben de bakiyorum bulamiyorum iskura gittim alimlar kapali diyor ben de anlamadim