7 Belediye KPSS’li KPSS’siz En Az İlköğretim Mezunu 148 Kadro İçin İlan Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı’ndan yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 7 belediye personel alımı ilanı verdi. Hangi belediye kaç personel alıyor? Başvurular nasıl yapılıyor? Detaylar haberimizde…

7 Belediye KPSS’li KPSS’siz En Az İlköğretim Mezunu 148 Kadro İçin İlan Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı’ndan (DPB) yayımlanan ilanlara göre 7 belediye personel alımı yapacak. Toplamda 148 kadro için verilen ilanlarda farklı türden kadrolara yerleştirmeler yapılacak.  En az ilköğretim mezunu adaylar için de ilanların yer aldığı alımları sizin için derledik.

HANGİ BELEDİYELER PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

DPB’de yer alan ilanlara göre 7 belediye personel alımı yapıyor. İlan veren belediyeler ise;

  • Doğanhisar Belediyesi – KONYA
  • Ümraniye Belediyesi – İSTANBUL
  • Gündoğmuş Belediyesi – ANTALYA
  • Meriç Belediyesi – EDİRNE
  • Alay Belediyesi – NİĞDE
  • Bozkır Belediyesi – KONYA
  • Sultangazi Belediyesi – İSTANBUL

HANGİ KADROLARDAN ALIM YAPILIYOR? BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru için Devlet Memurluğu Kanunu’nda belirtilen; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Silah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol uyuşturucu veya uyarıcı maddeler sebebi ile tedavi görmemiş ve görmüyor olmak, Herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları taşıyor olmaları gerekir.

Alınacak personeller için belirtilen ilanlarda bölüm önkoşulları yer almaktadır. İlgili ilana başvuru yaparken kılavuzda yer alan başvuru özel kriterlerini ve bölüm kriterlerine adayların dikkat etmesi gerekir. Alım yapan kuruluşların listesi ve kontenjanlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan adaylardan KPSS şartı da isteyen alımlar yapılmakta. Lisans mezunları için 2018 KPSS P3 puan türü, Ön Lisans mezunları için 2016 KPSS P93 türü ve Lise mezunları için 2016 KPSS p94 puan türünden belirtilen puan ve üzerinde sonuç almış olma şartı aranıyor.

Başvuru kılavuzlarına ulaşabilmek için DPB e-Uygulama sayfasından başvurmak istedikleri ilana ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilir.

Devlet Personel Başkanlığı e-Uygulama sayfasına ulaşmak için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersoy hizarci
Ersoy hizarci - 2 yıl Önce

Benim bu belediyelerden birine iş başı yapma olanigim varmi acaba 053o 384 8126 bana yardımcı olurmusunuz lutfen

Ismail kurban
Ismail kurban - 2 yıl Önce

8 yıldır soforum 3 aydir çalışmıyorum belediyede şoför olarak calismak istiyorum Allah rızası için bu msj görün 5448300589