Yeni Belediye Memur Alımı İlan! 55 KPSS İle Ön Lisans Zabıta Alımı ( Yaylakent Belediyesi )

Yaylakent Belediyesi Memur Alımı ilanı yayımlandı. Ön Lisans seviyesinde 55 KPSS Puanı ile Zabıta Memuru alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru belgeleri haberde.

Yeni Belediye Memur Alımı İlan! 55 KPSS İle Ön Lisans Zabıta Alımı ( Yaylakent Belediyesi )

Yeni Belediye Memur Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilana göre Yaylakent Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Zabıta Memuru alımı ilanı yayımladı. Söz konusu ilana göre Yaylakent Belediyesi 1 kişilik boş kadro ile Ön Lisans Mezunu memur alımı yapılacak. Başvurular haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek olup ilan hakkında kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Yaylakent Belediyesi 1 kişilik kadro ile Ön Lisans mezunu Zabıta memuru alacak.

Başvurular Haziran'da Başlıyor!

Zabıta Memuru alımı başvuru süreci Haziran ayında başlayacak. Bu kapsamda, Belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması dahilinde başvurular Şahsen alınacak.

Başvuru Tarihleri: 7 - 9 Haziran 2022

Bahşvuru Adresi:  Yaylakent Belediye Başkanlığı Orta/Çankırı

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Zabıta Memuru alımında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Özel olarak ise, 

- Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,

- Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşını doldurmamış olmak, 

- En az C Sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak,

- Herhangi bir Ön Lisans programından mezun olmuş olmak,

şartları aranacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE