Van Büyükşehir Belediyesi 108 Memur Alımı Başladı! Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesine 108 memur alımı yapacak. Başvuru süreci başlamış olup ilan hakkında detaylar, Başvuru formu ve istenen belgeler haberde.

Van Büyükşehir Belediyesi 108 Memur Alımı Başladı! Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesine Memur Alımı Yapılacak. Belediye Personeli Alımı için Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde 108 kişilik kadro ile alım yapılacak. Başvuru süreci bugün başlamış olup ilan hakkında detaylı bilgiyi sizlere aktaracağız.

Van Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Mahalli İdarelere İlk defa atanacaklara uygulanacak yönetmeliğe ve Zabıta Memuru Alımı Yönetmeliğine göre 6 farklı kadroda 108 Düz Memur alımı ve farklı kadrolarda alım yapılacak.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

Van Büyükşehir Belediyesi 108 kişilik kadro ile, 8 Mühendis, 5 Bilgisayar İşletmeni, 10 Belediye Trafik Memuru, 15 Zabıta Memuru, 5 Şehir Plancısı, 65 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

  • İlan edilen memur ve zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
  • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+ -) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
  • Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • Zabıta Memuru ve Belediye Trafik Memuru kadroları için; 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Kadrosuna Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvuru Süreci Başladı! Belgeler Nedir?

Van Büyükşehir Belediyesi 108 Memur alımı yapacak olup başvurular 08 Mart 2021 tarihinde başlamış olup en geç 12 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Elektronik ortamda, Belediyenin kariyer.van.bel.tr internet adresine veya Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı (Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Özdemir Sk. No: 5 İpekyolu / VAN) gönderebileceklerdir.

Bu kapsamda adaylardan,

a) Başvuru Formu için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

d) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

e) KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

f) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

g) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

h) 4 adet biyometrik fotoğraf (1adedi forma yapıştırılacak),

i) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile Bilgisayar İşletmeni kadroları için; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

j) Sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU FORMU

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 01:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
M salih şimşek
M salih şimşek - 2 yıl Önce

Belediye memur alımı

Tuğba
Tuğba - 2 yıl Önce

Çakılı kadro artı bide torpil olmayan girmeyeceğine göre başvuru yapmaya gerek yok

Fehmi
Fehmi - 2 yıl Önce

Ben basvurmayı denedim internetten sürekli hata verdi anlaşılan vanlı tanıdıklar alınacak

Ceren
Ceren - 2 yıl Önce

En az iki dönem bilgisayar dersi ne ya Neredeyse bütün üniversitelerde bilgisayar dersi tek dönem görülür