Şişli Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Tekrar Başladı

Şişli Belediyesi memur alımı başvuruları tekrar başladı. Kimler başvuru yapabilecek? Adaylardan istenen belgeler ve başvuru formu haberimizde.

Şişli Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Tekrar Başladı

Şişli Belediyesi memur alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ve tam kapanma sürecinde başvuru süreci ertelenmiş olan ilan için başvurular tekrar başladı. Adaylara başvuru için 4 gün süre verilecek. Peki kimler başvuru yapabilecek? Adaylardan aranan nitelikler nedir? tüm detayları İşin Olsa ekibi oalrak sizlere paylaşacağız.

50 ZABITA MEMURU ALIMI YAPILACAK?

Şişli Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 50 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Alımlar Kadın Erkek adaylar içerisinde yapılacak olup Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8. dereceli kadroya Lisans Mezunu Zabıta memuru alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Şişli Belediyesi Zabıta Memuru alımı ilanına başvuru yapacak adayların öncelikle KPSS'den puan almış olmaları ve Lisans mezunu olmaları gereklidir. Aynı zamanda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerin taşınıyor olması gerekmeketdir. Aynı zamanda Belediye Zabıta Yönetmeliğinde belirtilen şartarı taşınıyor olması gerekmeketdir.

Genel Olarak;

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak,

Özel Olarak İse,

KPSS Şartı: 2020 yılında ytapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Eğitim Şartı: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak,

Boy Şartı: Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,

Yaş Şartı: Mülakat ve Uygulamalı Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

Sürücü Belgesi Şartı: En az A2 veya en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU SÜRECİ TEKRAR BAŞLADI!

Şişli Belediyesi Memur alımı başvuruları 19 Nisan 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında alınacaktı. Ancak 29 Nisan 2021 tarihine tam kapanma sonucunda başvurular ertelenmişti. Yasakların bitmesi ile birlikte ise 17 Mayıs 2021 tarihinde başladı. Adaylar başvurularını en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvurular istenen belgeler ile birlikte Merkez Mahallesi Darülaceze Caddesi No. 8- 34381 Şişli/İstanbul adresinde bulunan Şişli Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU BELGELER:

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • 3 fotoğra,f (1 adedi forma yapıştırılacak)

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU FORMU

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Demirbaş
Ömer Demirbaş - 2 yıl Önce

Başvuranlar bir daha mı başvuracak yani