Şenkaya Belediyesi Kadın Erkek Lisans Mezunu Memur Alımı Devam Ediyor! Şartlar Nedir?

Erzurum iline bağlı olan Şenkaya Belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için farklı alanlarda kadın erkek memur alıyor. İşte başvuru şartları.

Şenkaya Belediyesi Kadın Erkek Lisans Mezunu Memur Alımı Devam Ediyor! Şartlar Nedir?

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre  Erzurum ilinde bulunan Şenkaya Belediyesi bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda Şenkaya Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesine göre lisans mezunu ve Genel İdare Hizmetleri sınıfında dereceye sahip personel alınacak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Şenkaya Belediyesine başvuru süreci 18 Mayıs 2020 tarihinde başlamış olup en geç 22 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edeckeitr. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru yapmak isteyen adaylara haberimizin devamında detayları aktaracağız.

KADIN ERKEK KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Şenkaya Belediyesi başvuru şartlarını yaşıayn Erkek veya Kadın adaylar alacak. Bu kapsamda Lisans Mezunu 1 Muhasebeci, 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve 1 Bilgisayar İşletmeni alınacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c)  Herhangi bir sç hükümlülüğü olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

KADROSUNA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR:

  • 2018 yılı için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans derecesin de KPSS3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
  • Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile Bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,
  • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE