Şehitkamil Belediyesi B Sınıfı Sürücü Belgesi Olan 50 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Şehitkamil Belediyesi 50 memur alımı ilanı yayımladı. Farklı KPSS Puanları ile ve B Sınıfı sürücü belgesi ile memur alımı detayları haberde.

Şehitkamil Belediyesi B Sınıfı Sürücü Belgesi Olan 50 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Şehitkamil Belediyesi Memur alımı için ilan yayımladı. Bugün ( 24 Ağustos 2021 ) yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Şehitkamil Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 50 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacak. Bu kapsamda Belediye kadın Erkek adaylar içerisinden Lisans mezunu Memur Alımı yapacak.

Zabıta Memuru Alımı İlan Detayları:

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Memuru alımı 75 ve 70 KPSS Puanı ile yapılacak. Genel İdare Hizmetleri sınıfında 8. dereceli kadrolara Kadın Erkek Memur Alımı yapılacak.

Adaylardan Aranan Genel ve Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Belediye adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Bu yönde adayların Genel Olarak:

- Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Özel olarak ise 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gereklidir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Memuru alımı başvuruları 27 Eylül 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 01 Ekim 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece şehitkamil Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Mücahitler Mh. Ali Fuat Cebesoy Blv. No:4 27090 Şehitkamil/GAZİANTEP adresine şahsen müracaat etmeleri gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2021, 00:45
YORUM EKLE