Sarıyer Belediyesi 60 KPSS Puanı İle 15 Zabıta Memuru Alınacak

Sarıyer Belediyesi memur alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilana göre 15 kişilik boş kadro ile Zabıta memuru Alımı yapacak. KPSS en az 60 puan şartı var.

Sarıyer Belediyesi 60 KPSS Puanı İle 15 Zabıta Memuru Alınacak

Sarıyer Belediyesi Zabıta Memuru alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Sarıyer Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 15 Memur alımı alımı yapılacak. Bu yönde 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerince kadın Erkek adaylar içerisinden 8. 9. ve 10. dereceli kadrolara alım yapılacak.

KADRO DAĞILIMI:

BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim, Boy, yaş şartları yer alacak.

KPSS EN AZ 60 PUAN ALMIŞ OLMAK ŞART!

Adaylardan 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • 657 sayılı Kanunun 48. Maddesi'nin (a) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin 13/a Maddesi'nde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS İngilizce sınavından en az (C) seviyesinde puan almış olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte 02 kasım 2020 tarihi ile 06 kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Başvurular istenen belgeler ile birlikte sadece Pınar Mahallesi, Günyüzü Sokak No:2 - Sarıyer/İstanbul adresinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 16:52
YORUM EKLE