Safranbolu Belediyesi Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımlandı

Safranbolu Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere KPSS puanı ile memur alımı yapılacak. Kadın Erkek adayların başvuru yapabileceği ilanın detayları şöyledir.

Safranbolu Belediyesi Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımlandı

Safranbolu Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Safranbolu Belediyesi tarafından gelmiş olan ilana göre Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 4 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre adaylardan KPSS puanı şartı aranacak. Bu yönde adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak.

KADRO BİLGİLERİ:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Safranbolu Belediyesi bünyesine alımını yapacağı Zabıta memuru adaylarından genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

  • 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 48 ‘nci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak. Boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.
  • Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR:

Söz konusu belediyenin memur alımı ilanı için başvurular, 02 Kasım 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 06 Kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Belediye İş Merkezi K:6 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE