Osmangazi Belediyesi 60 KPSS İle Zabıta ve Düz Memur Alımı Başvurusu Başladı! Form ve Belgeler?

Belediye Memur aımı başvuruları başladı. Düşük KPSS Puanı ile alım yapılacak olup Başvuru belgeleri ve detayları haberimizde.

Osmangazi Belediyesi 60 KPSS İle Zabıta ve Düz Memur Alımı Başvurusu Başladı! Form ve Belgeler?

Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Osmangazi Belediyesi bünyesindeki memur eksikliğini kaşılamak üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu Düz memur alımı ve Zabıta memuru alımı yapacak. lımlar KPSS Puanına göre yapılacak olup Taban puan olarak adaylardan 60 KPSS puanı şartı aranıyor. Peki kimler başvuru yapabilecek? Kadro detayları nedir? başvuru belgeleri nelerdir?

EN AZ LİSE MEZUNU MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Osmangazi Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta yönetmeliğine göre İlk defa atanacaklara uygulanacak usul ile 15 kişilik boş kadro ile Memur Alımı yapacak. Alımlar Zabıta Memuru ve Düz Memur kadrolarında yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSp94, Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Erkeklrde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,
  • Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak,

şartları aranacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Osmangazi Belediyesine memur alımı başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte 7 Haziran 2021 tarihi ile 14 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Başvurular sadece istennen belgeler ile birlikte Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10 Osmangazi/ BURSA binası içinde kurulacak olan başvuru noktasına müracaatlarını yapabileceklerdir.

BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR?

  • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
  • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU FORMU

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 20:46
YORUM EKLE