Mersin Büyükşehir Belediyesi Sınavla Personel Alıyor !

Mersin Büyükşehir Belediyesi memur, bilgisayar işletmeni ve mühendis kadrolarında sınavla personel alacağını duyurdu.Detaylar için sitemizi ziyaret ediniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sınavla Personel Alıyor !

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü’ne ilk defa atanmak üzere personel alımı yapılacaktır. Memur, bilgisayar işletmeni ve mühendis olarak 3 farklı meslek kategorisinde istihdam sağlanacaktır. Belirtilen KPSS puan türüne ilişkin yapılacak alımlarda 2020 sınavı sonucu dikkate alınacaktır. Aşağıda maddeleri inceleyelim.

Başvuru İçin Genel Şartlar

Mülakat ve yazılı sınava girmeden önce sahip olmanız gereken bazı belgeler ve özellikler vardır. Bunlar başlıca şu maddeleri içermektedir:

Türk Vatandaşı olmak durumundasınız

Tüm faaliyetlerinden faydalanabilmeli, hiçbirinden muaf olmamalısınız

Türk Ceza Kanunu’nun 53.maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten adam yaralamak ya da öldürmek, hırsızlık, kamu malına zarar vermek vb. ciddi suçlardan mesul olmamalısınız. Kayıt esnasında adli sicil kaydınızın bir örneğini getirmelisiniz

Erkek adaylar askerliğini yapmış olmalı ya da muaf durumda olmalılar

Daha önce kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ya da ahlaka aykırı davranışta bulunmak gibi suçlar işlememiş olmalılar

Bilgisayar İşletmeni kadroları için; devlet açtığı ya da buna denk bir kurumdan bilgisayar sertifikası almış olmaları gerekir. Ayrıca okuduğu bölümde gördüğü bilgisayar dersini geçtiğine dair belgesini yanında bulundurmak ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni belgesine sahip olması gerekir

Çalışma hayatına engel teşkil edecek herhangi bedensel ya da zihinsel engelin bulunmaması

ÖSYM ana sayfasından alınan doğrulama koduna sahip KPSS sonuç belgesi

Her aday yalnızca bir kadroya başvurabilir

Yabancı okullardan mezun olanlar için Türkiye’ye denk olduğunun bir nüshası

Sınav Yeri ve Zamanı

İlgili belgeleri tamamladıktan sonra sözlü ve yazılı sınava tabii tutulacaksınız. 01.09.2021 tarihinde saat 09.00’da başlayacak olan sözlü sınav bittikten sonra yazılı sınava girilecektir. Eğer aynı gün içinde yetişmezse ertesi güne sarkabilir. Yazılı sınavın konuları şunlardır:

Atatürk Cumhuriyeti Anayasası

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

657 sayılı devlet memurları kanunu

Mahalli İdareler ile ilgili temel hükümlerdir. Tüm bunların yanı sıra kendi alanınızla alakalı sorulardan da sorumlu olacaksınız. Daha detaylı bilgi için belediyenin ana sayfasına giriş yapın. Sonuçlar 7 gün içinde ilan edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 10:07
YORUM EKLE