KPSS 60 Puan İle Büyükşehir Belediyesi Ön Lisans Mezunu 50 Memur Alımı Yapıyor!

Kamuya yeni memur alımı ilanı yayımlandı. Aile Bakanlığı kamu ilanlarına göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 memur alacak. İşte detaylar.

KPSS 60 Puan İle Büyükşehir Belediyesi Ön Lisans Mezunu 50 Memur Alımı Yapıyor!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere memur personel alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde Aile, çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığı üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9. ve 10. dereceli kadrolara Erkek adaylar içerisinden 50 İtfaiye eri alımı yapılacağı bildirildi. Bu yönde sadece ön Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek olup ayrıca adaylardan KPSS şartı istenmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen birsuçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

KPSS EN AZ 60 PUAN ŞARTI VAR!

Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi adayların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye eri alımı ilanına başvuru yapabilmeleri için önce ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

ÖN LİSANS MEZUNU OLMAK ŞART!

Adaylardan eğitim kapsamında Meslek Yüksekokulların Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarından birinden mezun olmak En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranacaktır.

BOY, SAĞLIK VE YAŞ DETAYI NEDİR?

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla en az 1.67 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

BAŞVURULAR NİSAN 2020'DE BAŞLIYOR!

Tekirdağ Büyükşehir Beldiyesinin 50 İtfaiye eri alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar 20 gün daha bekleyecekler. Çünkü ilana başvurular, 06 Nisan 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 20 Nisan 2020 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine şahsen yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 12:19
YORUM EKLE