Konya Büyükşehir Belediyesi 50 Memur Alımı Başlıyor! İstenen Belgeler Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesine 50 Zabıta Memuru Alımı yapacak. Başvurular 22 Şubat 2021 başlıyor. Adaylardan aranan şartlar ve belgeler nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi 50 Memur Alımı Başlıyor! İstenen Belgeler Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesine Kadın Erkek adaylar içerisinden Zabıta Memuru alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile Konya Büyükşehir Belediyesi 50 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru alımı yapacak. Alımlar KPSS pauanı sıralamasına göre yapılacak. Bu anlamda başvurular yarın başlayacak. Peki başvuru şartları nedir? Adaylardan istenen belgeler nedir?

KADRO DETAYLARI NEDİR?

Konya Büyükşehir Belediyesi 50 kişilik boş kadro ile Ön Lisans mezunu 50 Zabıta Memuru alımı yapılacak. 8. dereceli kadroya Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere KPSS En az 65 puan ile alım yapılacak.

,

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

Büyükşehir Belediyesine Memur Alımı için adaylar başvurularına 22 Şubat 2021 tarihi ile başlayacak. Başvurular en geç 26 Şubat 2021 tarihine kadar yapılacak olup başvuru yapmak isteyen adaylar istenen belgelerte ve Başvuru formu ile birlikte şahsen Konya Büyükşehir Belediyesine gerçekleştirebilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuru için adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS'den en az 65 puan, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gereklidir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER NEDİR?

  • Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
  • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
  • 2 adet fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacak),

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU FORMU

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 21:27
YORUM EKLE