Kamuya 387 Memur Alımı Yapılıyor! En Az Ortaöğretim Mezunu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kendi bünyelerinde görevlendirilmek üzere en az ortaöğretim mezunu toplam 387 memur alımı yapılıyor.

Kamuya 387 Memur Alımı Yapılıyor! En Az Ortaöğretim Mezunu

Türkiye genelinde bulunan belediye başkanlıkları açık pozisyonları için bütçeleri dahilinde kamu personeli alımları yapmaya devam ederken geçtiğimiz günlerde önemli bir ilan yayımlandı ve pek çok aday için yeni bir umut kapısı doğdu. Buna göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kendi bünyelerinde görevlendirilmek üzere en az ortaöğretim mezunu toplam 387 memur alımı yapıyor. Farklı pozisyonlar için alımlar yapılmakta olup her pozisyon için adaylardan özel şart aranmaktadır. Alınan pozisyonlara bakıldığındaitfaiye eri, veznedar, memur, bilet satış memuru, çocuk eğitimcisi, aşçı, çocuk rehberi ve gözetimcisi, eğitmen, kameraman, tercüman, şoför, VHKİ, Ambar memuru, tahsildar, imam,  zabıta memuru, hemşire, laborant, psikolog, hizmetli,  ölçü ve ayar memuru, belediye trafik memuru, programcı, sosyolog, tekniker, teknisyen, fotoğrafçı, dağıtıcı pozisyonlarına toplam 387 memur alımı yapıldığı görülmektedir.

NASIL KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı 387 memur alımı ilanını kamuoyuna duyurdu. Peki nasıl başvuru yapılır, kimler başvuru yapabilir? Adayların istenilen formlar ile birlikte en geç 6 Mart 2019 tarihine kadar müracaat etmesi gerekmekte olup pozisyonlara göre değişen ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu olması gereken adayların yine Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmesi ve en az 60 ile üzerinde puan alması gerekmektedir. Adayların aranan özel şartları incelemesi ve belediyeye müracaat etmesi gerekmektedir.

RESMİ İLAN BURADA

BELEDİYE MEMUR ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE