Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 12 İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımladı! En Az Lise

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için ilan yayımladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 12 İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımladı! En Az Lise

Belediye Memur Alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Az Önce yayımlanmış olan ilana göre Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı yapacak. Söz konusu ilana göre 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak atanmak üzere Belediye İtfaiye Eri yönetmeliğine göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu İtfaiye Eri Alımı Yapılacak.

LİSE, ÖN LİSANS VE LİSANS KADRO DAĞILIMI:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 12 kişilik kadro ile 2 Lise, 6 Ön Lisans ve 4 Lisans mezunu alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Belediye adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim, Boy ve Yaş şartı aranacak.

Genel Şartlar:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Şartlar:

- İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için en son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, asgari KPSS puanı almış olmak.

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvuruları 27 Eylül 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 01 Ekim 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece istenen belgelerle birlikte Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. 

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faysal cancan
Faysal cancan - 4 ay Önce

Diyarbakir buyuksehirmi alim yapiyor yoksa kahramanmaras belediyesimi anlamadim.

ADMİN
ADMİN @Faysal cancan - 4 ay Önce

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi alım yapıyor

Ysf ysf
Ysf ysf - 4 ay Önce

Uzman cavusluk yaptım 7yil. aile sebeplerinden dolayı bıraktım başvuru yapabilir miyim