İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri Alacak! En Az Lise ve 60 KPSS İle

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı ilanı yayımlandı. 100 kişilik boş kadro ile Lise ve Ön Lisans mezunu İtfaiye eri alımı yapılacak. Mezuniyete Göre Kadro dağılımı nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri Alacak! En Az Lise ve 60 KPSS İle

İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı ilanı yayımlandı. Belediye bünbyesindeki eksikliği karşılamak üzere 100 kişilik boş kadro ile İtfaiye Eri Alımı ilanı yayımlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında ve Belediye İtfaiye eri yönetmeliği hükümlerine göre Lise ve Ön Lisans mezunu Memur Alımı yapılacak. En az Lise Mezunu Memur Alımı için adayların KPSS puanına ihtiyacı vardır. Bu kapsamda En az KPSS 60 Puan ile Memur Alımı yapılacak olup mezuniyete göre kadro dağılımı ve Başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye eri alımı için adayların öncelikle beliritlen genel nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde adaylardan KPSS, Eğitim, Yaş, Boy ve Sürücü Belgesi nitelikleri aranacak.

- İlan edilen İtfaiye Eri kadroları için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavından alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında ( ,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

- Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye Eri alımı için başvuru süreci 24 Mayıs 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 Mayıs 2021 tarihine kadar başvurularn yapılmış olması gerekmektedir.

Adaylar başvurularını Başvuru Formu ve sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca İZMİR adresinde mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asel
Asel - 2 yıl Önce

Keşke lisans için de kadro açılsaydı????

KORAYEMANET
KORAYEMANET - 2 yıl Önce

2019 KPSS İLE BAŞBURAMIYOR MUYUZ