Gebze Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alımı - Ön Lisans ve Lisans

Gebze Belediyesi Memur alımı yapacak. KPSS Puanı ile Ön Lisans ve Lisans mezunu Zabıta Memuru alımı ilan detayları haberde.

Gebze Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alımı - Ön Lisans ve Lisans

Gebze Belediyesi memur alımı yapacak. Yayımlanmış olan Belediye Memur Alımı ilanına göre Gebze Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Memuru yönetmeliğine göre Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylardan hangi şartlar aranacak? Başvurular nasıl yapılacak?

Belediye Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Gebze Belediyesi toplamda 30 kişilik kadro ile Zabıta Memuru alınacak. Bu yönde Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 8. Dereceli kadroda Lisans ve 9. Dereceli Kadroda Ön Lisans mezunu Zabıta Memuru alınacak.

  • 20 Lisans Mezunu Zabıta Memuru,
  • 10 Ön Lisans Mezunu Zabıta Memuru,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Gebze Belediyesi Zabıta Memuru alımı için başvurular Ekim ayı içerisinde alınacak. Sadece İstenen Belgelerle şahsen yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 23 - 27 Ekim 2023

Başvuru Adresi: Belediye Zabıta Müdürlüğü Trafik Eğitim Parkı’nın yer aldığı; Arap Çeşme Mahallesi 1051/1 Sokak No:18 Gebze/KOCAELİ

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Zabıta Memuru alımında Genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasın engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Mesleki Şartlar;

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 Cm boyundan kısa boylu olmamak, 30 yaşından büyük olmamak, En az B Sınıfı sürücü Belgesine sahip olmak gereklidir. Ayrıca aşağıdaki tablodan şartları inceleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Bey
Emre Bey - 4 gün Önce

Devlet büyüklerimiz lütfen yaş sınırını 35 yapın çünkü bir çok sebepten dolayı atanamadığımız için yıllar geçti ve haliyle yaşımız ilerledi. Lütfen bize bir kapı açın.