Belediye KPSS En Az 60 Puan İle 5 farklı Kadro İle 2021 Memur Alımı İlanı

Yayımlanan belediye personel alımı ilanına göre KPSS En az 60 puan ile Belediye personeli alımı yapılacak. Alımlar 5 farklı kadro ile yapılacağından detaylar haberimizde.

Belediye KPSS En Az 60 Puan İle 5 farklı Kadro İle 2021 Memur Alımı İlanı

Rize Pazar Belediyesi memur Alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre Belediye 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu yönde Adaylardan Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği'' ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre 5 farklı kadro ile memur alımı yapılacak.

MEMUR ALIMI YAPILACAK KADROLAR HANGİLERİ:

belediye bünyesine Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alacak. Bu kapsamda 10 kişilik kadro ile,

 • 3 Memur,
 • 1 Tahsildar,
 • 1 Belediye Trafik Memuru,
 • 1 Şoför,
 • 4 Zabıta Memuru,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Belediye memur alımı için adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda,

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Herhangi bi suç hükümlülüğü olmamak,

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Zabıta Memuru ve Şoför kadrosuna başvuracaklar için; 13.10.1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Ayrıca herhangi bir kamu kuruluşunda çalışıyor olmamak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Belediyeye Memur Alımı için başvurular 22 - 24 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını sadece azar Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yılmaz Telatar Caddesi, No: 1 Pazar-Rize adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan ergen
Ramazan ergen - 1 yıl Önce

Elektrik teknikeriyim