Belediye Kadın Erkek Memur Alımı Yapıyor! Başvurular Başladı!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Hafik Belediyesi Memur alacak. Başvuru süreci bugün başladı. Kimler başvuru yapabilir? Detaylar haberimizde.

Belediye Kadın Erkek Memur Alımı Yapıyor! Başvurular Başladı!

Belediye Kamuya memur alımı için ilan yayımlamıştı. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilana göre Hafik Belediyesi 657 Sayılı Devler memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında memur alımı yapılacak. Aynı zamanda Mahalli İdarere İlk Defa Atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği hükümlerine göre Kadın Erkek adaylar içerisinden 1 Muhasebeci alımı yapılacak.

KADRO DETAYLARI NEDİR?

Belediye genel idare Hizmetleri sınıfında 9. dereceli kadroya KPSS'den en az 75 puan almış olmak şartı ile ve Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi veya Maliye bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak şartı ile 1 Muhasebeci alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Erkek Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
  • İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Ayrıca özel olarak ise adaylardan KPSS'den P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak, eğitimini tamamlamış ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları aranacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Belediyenin memur alımı başvuruları 06 Ocak 2021 tarihi ile başladı. Ayrıca en geç 08 Ocak 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır. Başvurular sadece şahsen istenen belgeler ile yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 00:31
YORUM EKLE