Belediye Bu Hafta 60 KPSS İle İtfaiye Eri Alımı Yapacak! Genel ve Özel Şartlar?

Geçtiğimiz gün yayımlanan ilana göre belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 kişilik boş kadro ile itfaiye eri alımı yapacak. İşte genel ve Özel Şartlar.

Belediye Bu Hafta 60 KPSS İle İtfaiye Eri Alımı Yapacak! Genel ve Özel Şartlar?

Belediye memur alımı için başvuru süreci başlıyor. Kasım ayı başında başlayacak olan ilan için başvurular sadece 2 gün sürecek. Adaylar başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bu yönde adaylarda 60 KPSS Puanı şartı aranacak. Düzce Belediyesi tarafından yapılacak personel alımları için başvuru süreci 02 Kasım 2020 tarihide başlayacak olup en geç 04 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Peki kimler başvuru yapabilecek? Genel ve Özel şartlar nedir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

Lise ve Ön Lisans Mezunları Başvuru Yapabilecek?

Düzce Belediyesi bünyesine 20 kişilik boş kadro ile İtfaye eri alımı yapacak. Lise mezunlarından 10 ve Ön Lisans mezunları için 10 kişi alınacak.

Genel Başvuru Şartları:

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

İtfaiye Eri Alımı Özel Şartları Nedir?

  • İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim (Lise veya dengi) 2018-KPSSP94 ve Önlisans 2018 yılı KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
  • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Süreci Başladı

Beediyesnin alımları u hafta içeriside gerçekleşecek. 02 Kasım 2020 tarihinde başlayacak olan için başvurular en geç 04 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurlarını sadece Belediyenin yazı işleri müdürlüğüne yapılacaktır.

Başvuru için İstenen Belgeler:

- Başvuru formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin www.duzce.bel.tr internet adresinden temin edilecektir. Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.

- Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

- Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi,-

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği,

- KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

- Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

- 2 Fotoğraf,

Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği,

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet turğay
Adalet turğay - 2 yıl Önce

Halen okumaktayım açıköğretimden bu bölümü bir yıl sonra mezun olurum başvuru yapabilir miyim