Bahşılı Belediyesi Lise ve Lisans Mezunu Memur Alım İlanı Yayımladı

Bahşılı Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. İki farklı kadroda memur alımı yapılacak olup başvuru şartları ve detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Bahşılı Belediyesi Lise ve Lisans Mezunu Memur Alım İlanı Yayımladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi kamu İnternet adresinde yayımlanan ilana göre Bahşılı Belediyesi 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak istihdam edilecek. KPSS 60 ve 63 puan ile memur alımı yapılacak. Alımlar Mahalli İdarelere ilk defa atanacaklara dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye İtfaiye eri yönetmeliği kapsamında yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE DETAYLARI:

Bahşılı Belediyesi bünyesine 1 kişilik boş kadro ile itfaiye eri ve 1 Teknisyen olmak üzere toplamda 2 kişi alınacak. 

İtfaiye Eri Alımı Detayları: Lisans Programlarının herhangi birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartı ile Kadın Erkek adaylardan KPSS60 puan ile alım yapılacak.

Teknisyen Alımı Detayları: Meslek Lisesi veya dengi okullardan mezun olmak En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartı ile Kadın Erkek adaylardan KPSSp94 puan türünden 63 puan almış olan adaylar başvuru yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Bahşılı Belediyesi adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi genel nitelikler aranacak.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli veya yaşlı aylığı almıyor olmak ve Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak şartı aranır.

ÖZEL ŞARTLAR:

İtfaiye eri alımı için adaylardan, Erkek adaylar için 167 cm ve bayan adaylardan 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak ve B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Bahşılı Belediyesi memur alımı için başvurular 29 Eylül 2020 tarihi itibari ile başlayacak. En geç 28 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecek olup başvurular sadece istenen belgeler ile birlikte şahsen yapılacaktır.

İSTENEN BELGELER NEDİR?

a) Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

c) Yabancı okul mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

ç) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

d) Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

e) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

f ) 2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

g) İlan edilen kadrolar için istenen sürücü belgesinin aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

ğ) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE