Arsin Belediyesi Lise ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Arsin Belediyesi Zabıta Memuru alımı için ilan yayımladı. En az lise mezunu memur alımı yapılacak olup başvuru şartları ve detayları haberimizde.

Arsin Belediyesi Lise ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Arsin Belediyesi Memur  alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Arsin Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde Zabıta Memuru Alımı yapacak. Alımlar Lise mezunu ve Lisans mezunu olanlardan yapılacak. Peki başvuru şartları nedir? Kadro detayları nedir? Tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

LİSE VE LİSANS MEZUNU ALIM YAPILACAK!

Arsin Belediyesi 2 Kişilik Zabıta Memuru kadrosu ile 1 lise mezunu ve 1 Lisans mezunu Zabıta Memuru Alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamındaki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS, yaş, Eğitim, Boy gibi şartlar talep edilecek.

  • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim 2020-KPSSP94, Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularına 10 Mayıs 2021 tarihi ile başlayabilecek ve en geç 14 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece istenen belgeler ile birlikte yapılacak. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirdiniz.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2021, 22:47
YORUM EKLE