Bekçilik Yazılı Sınavı Hangi İllerde Yapılacak

Bekçilikte bireysel başvuru için evrak ibrazı ve ön sağlık elemesini geçen adaylar MEB tarafından düzenlenen yazılı bekçilik sınavına davet edilir. Bu sınav şimdilik sadece belirli illerde yapılmaktadır, bu kapsamda bekçilik sınavının hangi illerde yapıldığının bilinmesi yararlı olacaktır.

Bekçilik Yazılı Sınavı Hangi İllerde Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen bekçilik yazılı sınavı ön sağlık elemesinin hemen ardından yapılmaktadır. 100 sorudan oluşan sınav şimdilik Türkiye'nin sadece belirli illerinde yapılmakta ve adayların sınav merkezlerine ulaşmaları beklenmektedir. Bu kapsamda sınav merkezlerinin hangi illerde olduğunun bilinmesi yararlı olabilir.

Önümüzdeki dönemde yapılacak bekçilik yazılı sınavının geçtiğimiz sınavla aynı illerde yapılması beklenmektedir. Bu iller İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum ve Batman'dır.

Gelecek yıllarda bekçilik yazılı sınavının her ilde yapılması planlanmakta, ancak konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE