Bekçi Alımında Başvuru Yapamayanlara Müjde

Bekçi Alımında Başvuru Yapamayanlara Müjde.Bekçi alımları ile ilgili son dakika haberlerine sitemizde ulaşabilirsiniz.Başvuru koşullarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bekçi Alımında Başvuru Yapamayanlara Müjde

Birçok kişinin merakla beklediği ve geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen çarşıvemahalle bekçisi alımıuygulamasında özellikle gençlerin ve işsizlerin büyük ilgisi olmuş ve alı ilanına milyonlar kişi başvurmuştu.Bir önceki bekçi alımına başvuru yapamayan ya da şartları tutmayan adaylar üzülmüştü. Fakat geçtiğimiz günlerde başvuru yapamayan adaylara müjdeli haberi Soylu vermiş ve yaptığı değerlendirmelerde bekçilik uygulamasından memnun olduklarını ve bu uygulamada gelecek alımlar ile devam edileceğini ifade etmişti.

Köylere de Bekçi Alımı Yapılacak

Bakan Soylu Silivri’deki esnaf ziyaretlerinde müjdeli haberi vermiş ve "İstanbul'a 2016 yılında 9 milyon 300 bin turist geldi. Bugün bu rakam 13,5 milyon. İnşallah 2019'un sonunda 15 milyon. Bunu gördüler, bindiriyorlar Türkiye'ye. Birileri Türkiye'nin tekerine çomak sokmak için 23 Haziran'ı fırsat olarak kolluyor. Bunu çok net şekilde görüyorum. Sokaklardaki huzuru oluşturabilmek için bekçi verdik. Daha da vereceğiz, 8 bin bekçi alıyoruz. Şu anda Silivri'nin köylerine bekçi sözü verdik. Silivri'nin 18 köyüne bekçi alıyoruz. 4-5 ay içinde tamamlayacağız. Bekçileri köyde yaşayanlardan da atayacağız." Şeklinde bir ifadede bulunmuştu.

Bakanın özellikle köylere bekçialımı yapılacağını ve sadece alımın yapılacağı köylerdeki gençlerin ve işsizlerin başvuru yaparak istihdam edilmesini sağlayacaklarını ifade etti. Yakın tarihte bir ilan edilmesi beklenen alım için henüz kesin bir tarih verilmedi. Fakat sonraki alımların İzmir, Bursa, Adana, Mersin başta olmak üzere diğer büyükşehirler köylerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 05:21
YORUM EKLE