Bakan Soylu Açıkladı: Bekçi Sayısı Arttırılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bekçi ve kolluk kuvvetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında polis, jandarma ve bekçi alımlarının artacağına değindi.

Bakan Soylu Açıkladı: Bekçi Sayısı Arttırılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştay'ına katılarak açıklama yaptı. Soylu İçişleri Bakanlığına bağlı kolluk kuvvetlerinin güçlendirileceğini dile getirdi. Polis alımı, jandarma personel alımı ve bekçi alımı uygulanacağının detaylarını paylaştı.

Güven Masası Oluşturulacak

Güven masası Güvenlik Genel Müdürlüğüne bağlı karakollara yapıldığı gibi jandarma karakollarına benzer kadrolarda jandarma personel temini uygulanacağı haberlerini verdi. Jandarma itimat masası meydana getirmek ve işleme koymak için çalışmaların yapıldığını ifade etti. Bakan Soylu yeni bekçi alımları ile alakalı da açıklamalarda yapan, Bakan eğitim süreleri ve atamalar ile alakalı süreçlerin devam ettiğini, süreçlerin bitmesi ile beraber gereksinim dahilinde yeni alımların olacağını ifade etti. Atamalar göz önüne alındığı üzere 2019 senesi ortamında yeni bir alım söz hususu olmayacak gibi görünüyor. En erken 2020 Ocak ayında alımın yapabilir halde olacağı açıklamalarla sabit olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Bakan bey nie korucu almıyor

Efe
Efe - 2 yıl Önce

Ortaokul mezunlarida alinsin