2020 Yılında 672 Çarşı ve Mahalle Bekçisi ile Kır Bekçisi Alımı Açıklaması

2019 yılında bekçi alımı sözlü sınavların açıklanmasının ardından gözler 2020 bekçi alım ilanlarına çevrildi. Buna göre Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz Bekçilerin kimlik sorması kanunla uygun olduğunu ifade etti. 2020 yılında 672 bekçi alımı yapılacağını açıkladı.

2020 Yılında 672 Çarşı ve Mahalle Bekçisi ile Kır Bekçisi Alımı Açıklaması

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımları için önemli bir açıklama geldi. Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz emekliye ayrılan bekçilere plaket verdi. Burada bazı açıklamalar yaptı.

2019 yılı köylere ve illerde 2019-1 ve 2019-2 alımlarında toplamda 8 bin.242 bekçi alımı yapıldı. Sözlü sınav sonuçları da geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Buna göre 2020 yılında yeni ilanların ne zaman açıklanacağı merakla beklenmekte.

2020'de 672 BEKÇİ ALINACAK!

Henüz ilan tarihi belli olmasa da ne kadar bekçi alımı yapılacağı konusunda önemli bir açıklama geldi. Ankara Emniyet Müdürlü Servet Yılmaz emekliye ayrılan bekçiler için düzenlenen plaket verme töreninde Bekçilerin önemli hizmetler gördüğünü ifade ederek Ankara ilinde 1568 mahalle bekçisi görev yaptığını ve asayiş olaylarının önlenmesinde ve suçluların yakalanmasında faydalı alışmalar yürüttüklerini ifade etti. 2020 yılında ise toplamda 672 bekçi alımı yapılacağı müjdesini verdi. Bu alımların 172'si kır bekçisi olacak. Diğer 500 kişi ise çarşı ve mahalle bekçisi olacağını ifade etti.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların T.C. vatandaşı olması, eğitim düzeyinde en az ilköğretim mezunu olmaları, yaş şartında 18 yaşını tamamlamış olmaları, fiziki şartlara uygun olmaları, silah taşımalarına engel bir durumun olmaması, sağlık şartlarını taşımaları istenilecek. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilmesi beklenen yeni ilanlar için gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 10 ay Önce

Yas şartı 35 olsun

Döndü
Döndü - 10 ay Önce

Bayan bekçi de olsun yaş şartı erkeklerde 35 olsun

Döndü
Döndü - 10 ay Önce

Bayan bekçi de olsun

Sinan Birtane
Sinan Birtane - 10 ay Önce

Askerlik şartı kaldırılsın çoğu insan eğitimden dolayı tecil etmiştir. Nasıl ki polise askerlik şarti yoksa bekçilerede olmamalıdır

İsa
İsa - 10 ay Önce

672 niye bu kadar fazla alıyorlarki

Sefo6157
Sefo6157 - 10 ay Önce

Yeni is tanımı kır bekçisi, çarşı bekçisi. O kadar bekçi alındı, alınıyor bugüne kadar sadece Samandıra otogarda gördüm.

Mehmet
Mehmet - 10 ay Önce

Türkiye genelimi alım olacak bi bilgi lutfen

Aydin
Aydin - 10 ay Önce

Eksik bilgi vermeyin lise mezunu hariç basvuramadik