2020 Yılı Bekçi Olma Şartları Nedir? Maaşları Aylık Kaç TL?

2020 yılı içerisinde bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı merak konusudur. Ayrıca yeni zamlı bekçi maaşları ne kadar oldu ? Bekçi olma şartları nelerdir ? İşte detaylar.

2020 Yılı Bekçi Olma Şartları Nedir? Maaşları Aylık Kaç TL?

2020 yılı içerisinde yapılması merakla beklenen personel alımları başında 2017 yılından bu yana tekrar uygulanmaya başlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği geliyor. Adaylar yeni alım ilanını beklerken, bekçilik kadroları için istenilen şartları ve mesleğe ilişkin maaş bilgilerini de öğrenmek istiyor. İşte 2020 Bekçilik alımı için muhtemel başvuru şartları ve 2020 yılı bekçilik maaş bilgileri.

Bekçilik Başvuru Şartları

2020 yılı içerisinde yapılması beklenen bekçilik alımlarına adayların sağlaması muhtemel başvuru şartları şu şekildedir; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,En az lise veya dengi okul mezunu olmak,En az 167 cm boyunda olmak,Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak, Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,Askerlik ödevini bitirmiş olmak,18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (ve 31 yaşından gün almamış olmak özel şartları ayrıca:

– Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'nci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak başta olmak üzere diğer genel memur alım şartlarını taşıması gerekmektedir.

2020 Bekçi Maaşları

Bekçilere 2020 yılına ödenen maaşlar eğitim düzeyine göre değişmekte olup ilkokul mezunu olanlara 4, 302,80 TL, lise mezunlarına 4352 TL ile 4,455,14 TL arasında, ön lisans mezunu olanlara 4357,50 ile 4.400 TL arasında ve lisans mezunu ve bekar olan bekçilere ise 4, 404 TL ile 4,657,00 TL arasında maaş ödemesi yapılmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vedat
vedat - 1 yıl Önce

polis olamadım bekçi bari olayım