2019 Yılı Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Polis Akademisinden yapılan son dakika duyurusuna göre 2019 yılı Bekçi alımı için beklenen sonuçlar açıklandı. Sonuçları sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor.

2019 Yılı Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

2019 yılında Türkiye genel,inde 81 il için alımı yapılacak olan 8 bin 187 çarşı ve Mahalle bekçiliği için beklenen açıklama geldi. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 07 Ağustos 2019 tarihinde yapılmış olan duyuruya göre binlerce adyın beklediği sonuçlar açıklandı.

YAZILI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Polis Akademisi Başkanlığından gelen duyuruya göre yazılı sınava katılmış olan binlerce aday için yazılı sınav sonuçları açıklanarak adaylara müjdeli haber verilmiştir. Adaylar aşağıda sizlerle paylaşacağımı bağlantı üzerinden sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

POLİS AKADEMİSİNDEN GELEN DUYURU!!

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları açıklanmıştır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Fiziksel Yeterlilik ve Mülakat sınavına çağırılacaktır.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları açıklanmıştır.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

1. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

2. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

a) Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

b) Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

c) Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

3. Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

Fiziki yeterlilik sınavından başarılı olan adaylar ise Sözlü sınava katılacaklardır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyyüp OTO
Eyyüp OTO - 2 yıl Önce

49.49 puan ile başarısız oldum itiraz edersem birşeyler değişir mi cevap lütfen