Yıl Bitmeden Korucu Alımı Yapılacak Mı? İlan Ne Zaman Yayınlanacak?

Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamada 25 Bin koruyucu alımının yapılacağını belirtmişti.2019 yılı bitmeden koruyucu alımları ilanı açıklanacak mı ? İşte detaylar.

Yıl Bitmeden Korucu Alımı Yapılacak Mı? İlan Ne Zaman Yayınlanacak?

Bu yıl içerisinde yapılan açıklama ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığına 2019 yılı içerisinde toplamda 25 bin korucu alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu noktada 2019’un da sonuna yaklaşırken binlerce aday ilanın ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Türkiye genelinde İl Jandarma Genele Komutanlığı’na bağlı görev yapacak olan korucuların alımı için ilan henüz yayınlamamış olmakla birlikte birçok aday da bu ilanın bir an önce yayınlanmasını talep ediyor.

Soylu Açıklamıştı

Geçtiğimiz aylarda Bakan Soylu tarafından duyurulan ve 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan alımlarda tam 25 bin korucu istihdam edileceği açıklanmıştı. Bakanın açıklamasından sonra ise adayların meraklı bekleyişleri başlamıştı. Özellikle Jandarma il ve ilçe komutanlıkları bünyesindegörev yapacak olan üzere 2019 yılı için ilk aşamada 6 bin korucunun alınacağı açıklanmıştı. Türk vatandaşı olan, askerlik hizmetini tamamlamış olan, terör örgütü ile bir ilgisi bulunmayan, görev alacağı yerde ikamet eden ve 40 yaşından büyük olmayan adayların başvurabildiği koruculuk birçok aday tarafından son zamanlarda tercih edilen meslekler arasında yer alıyor.

Başvuru Şartları Neler?

Korucu olarak görev yapmak isteyen adayların 18 yaşını aşmış olması ve en fazla 40 yaşında olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğitim şartlarında en az ilkokul mezunu olmak, askerliğini tamamlamış ya da muaf olmak gereklidir.

İlan Ne Zaman Yayınlanacak?

Türkiye’nin birçok yerinden Jandarmaya bağlı olarak görev yapacak olan korucuların alımı için 2019 yılı içerisinde ilk olarak 6 bin korucu alınacaktı. Fakat 2019’un son günlerinde ilanın ne zaman yayınlanacağı ile ilgili herhangi bir haber gündemde yer almadı. Yine de ilgili ilanın 2019 sonu ya da 2020’nin ilk ayı içerisinde yayınlanması muhtemel.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Sayın bakanım artık yapın Allah için korucu alımı ergani saygılar hürmetler

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Artık sevinç gitti olsa ne olmasa ne kaç yıl dır bekle bekle keyif tat gitti

Hebun
Hebun - 2 yıl Önce

Kim bilir ne zaman alım olcak kimse de bilmiyor korucu en sonda zaten

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Lütfen 2019 da olsun sayın bakanım diyarbakır ergani

Ferit
Ferit - 2 yıl Önce

Lütfen artık olsun 2019 dedi şimdi 2020 diyor alım bunlarda kararsız ne zaman olcak die alım varsa 2019 da yapın sayın bakanım

fatih
fatih - 2 yıl Önce

1sene oldu bekliyoruz umut fakirin ekmeği ama hükümet verdiği sözleri tutmuyor binlerce işsiz var hep torpilli olan giriyor hz ömerin adaleti böylemiydi yazık bizlere yazık fakir fukaraya arkadaşlar boşuna beklemeyin kaynak sağlam yerden korucu alımı yapılmiyacak vatandaşı oyaliyorlar 2023 yılına kadar alım yok seçim öncesi olacakmış yoksa nasıl oy toplayacak hükümet....

Mükremin
Mükremin - 2 yıl Önce

Elazığ palu ilçesine korucu alimi istiyoruz sayin bakanım nezman yayimlanacak bu alimlar tarih verin elazığ a alim bekliyoruz

Muttalip
Muttalip - 2 yıl Önce

Ergani korucu alımı ne zaman Sayın bakanım 2019 da bekliyoruz lütfen