Yeni Korucu Alımı Olacak mı? Güvenlik Korucularına Kadro Ne Zaman Gelecek?

Türkiye genelinde güvenlik korucusu alımları ne zaman yapılacak? Koruculara kadro ne zaman verilecek? Son açıklanan ilanlar başvuru şartları, başvuruda istenen belgeler ve tüm detaylar habberde!

Yeni Korucu Alımı Olacak mı? Güvenlik Korucularına Kadro Ne Zaman Gelecek?

Bir çok ilde açıklanan istihdam duyuru ilanına göre ilçe Jandarma Komutanlıklarında görevlendirmek üzere korucu alımı yapılacak. Türkiye genelindeki Kaymakamlıklar resmi internet siteleri üzerinde açıklamış olduğu Güvenlik Korucu alımı ilanlarını İşin olsa ekibi olarak aktarmaya devam ediyoruz.

Şırnak Valiliğine bağlı Beytüşşebap ilçesinde, Tillo Kaymakamlığına, Kurtalan Kaymakamlığında görevlendirilecek olan köy korucusu alımı başvurularında adayların bölgede güvenliğin sağlanması ile görevlendirilecek. İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı olarak görev yapacak olan adayların başvurular şahsen olarak gerçekleştirilecek ve jandarma Komutanlığına son başvuru tarihine kadar başvurularını tamamlamış olmaları istenilecek. Adayların başvuruda teslim etmesi gereken evraklar şu şekildedir. Dilekçe ekinde İkametgah belgesi, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı belgesi, terhis belgesi, Aile nüfus kayıt örneği, öğrenimleri gösterir durum belgesi ve adli sicil kaydı belgesinin teslim etmek istenmektedir.

YENİ KORUCU ALIMI OLACAK MI?

2019 yılında gerçekleştirilen güvenlik alınlarından 25 bin kadronun bir kısmı için 6000 korucu alımı istihdamı 2020 yılı içerisinde yapılması beklemekte. Yukarıda belirtilen ilçelerde ve farklı illerde yeni Korucu alımları tüm hızıyla devam ediyor. Adaydan başvuru şartlarında;  en az ilkokul mezunu olmaları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları,  kamu haklarından mahrum olmamaları, herhangi bir suçtan ötürü hüküm almamış olmaları, 50 yaşını geçmemiş olmaları ve yüz kızartıcı suçtan hüküm almamış olmaları ile başvuru için gereken şartlar arasında istenmektedir. Güvenlik korucularına kadro ne zaman gelecek?

GÜVENLİK KORUCULARINA KADRO NE ZAMAN GELECEK?

Son olarak 2019 yılında çıkartılan 5510 sayılı kanun 690 sayılı KHK değiştiğine göre; 7077 sayılı kanununa dönüştürülerek yeni eklenen 44 maddeye göre köy korucuları geçici statüsü değiştirilerek güvenlik korucusu statüsüne geçtiler. Bu düzenleme 26 il kapsamında gerçekleştirildi. Daha önce yapılan düzenlemenin ardından 26 il dışındaki  illerde adaylar kadro beklemektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 00:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tumay
Tumay - 3 yıl Önce

Kahramanmaraş onikisubat ilcesi korucu alım ilanı bekliyoruz sn bakanım bir acıklama yaparsanız seviniriz saygılarımla arz ederim

eyüp
eyüp - 3 yıl Önce

elazığ palu ilçesinede istiyoruz

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Malatya batalgazi ye alım olacak mı lütfen yanıt veriniz

Cesim
Cesim - 3 yıl Önce

Ağrı hamur ilçesine bağlı köylere alım bekliyoruz sayın bakanım

Cesim
Cesim - 3 yıl Önce

Ağrı hamur ilçesine bağlı köylere alım bekliyoruz sayın bakanım

Hasan Özüm
Hasan Özüm - 3 yıl Önce

Ağrı taşlıcay güvenlik korucu alımı olacak mı ne zaman olucak

Hadi
Hadi - 3 yıl Önce

Bitlis Adilcevaz korucu alımı olsun merkeze alım varmı

alp
alp - 3 yıl Önce

Bingöl ılıcalar beldesine koruyucu alımı istiyoruz SAYGILAR