Suruç Kaymakamlığı 100 Güvenlik Korucu Alacak! Başvurular Cuma Son!

Suruç Kaymakamlığı yeni güvenlik korucu alımı gerçekleştirecek.100 kadro için alım koşullarını ve başvuru şartlarını sizler için haberimizde derledik.

Suruç Kaymakamlığı 100 Güvenlik Korucu Alacak! Başvurular Cuma Son!

Türkiye genelinde güvenlik korucu alımları beklenirken ilçe kaymakamlıkları tarafından alımlar yapılmaya devam ediyor bu noktada Suruç Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama ile 100 güvenlik korucusu alımı yapılacağı duyurulmuş olup “Suruç İlçesine bağlı “Dinlence, Höyük yanı, Karadut, Oymaklı, Saygın, Yoğurtçu, Topçular, Uysallı, Kurutepe, Harmanalan, Yağışlı, Zeyrek” mahallelerinde toplam (100) GK alımı yapılacaktır. GK’lar ilgili mevzuatla kendilerine verilen görevleri icra edecekler ve özlük işlemleri mülki idare amiri adına İlçe Jandarma Komutanlığınca yürütülecektir” ifadelerine yer verildi.

Ne Zaman, Nereye Başvuru Yapılacak?

İlgili duyuruda başvurular ve müracaat yeri olarak “09.09.2020 tarihinden, 18.09.2020 günü mesai saati sonuna kadar dilekçe ile şahsen Suruç İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Komutanlığı-Mürşitpınar Jandarma Komutanlığı-YanalobaJandarma Komutanlığı’na yapılacaktır. Dilekçe ekine istenen belgeler konacaktır.18 Eylül 2020 tarihinden sonra yapılan başvurular ve Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.” Açıklamasına yer verilmiştir.

(29-30) Eylül 2020 günü saat:08.00’de Suruç İlçe J.K.lığı Eğitim alanında (Şınav-Mekik) ve Saygın Mahallesi – SUSKİ arasında kalan yol güzergâhı üzerinde (Koşu) Fiziki Yeterlilik Değerlendirme Testine (Spor Testi) tabi tutulacaktır. Fiziki Yeterlilik Testinde başarılı olan adaylar (01-02) Ekim 2020 günü saat: 09.00’de Suruç İlçe J.K.lığı Yemekhanesinde mülakat sınavına alınacaktır. Fiziki Yeterlilik değerlendirme testi (Spor Testi) ve mülakata katılacak adaylar yanlarında nüfus cüzdanlarını getireceklerdir.

Başvuru Şartları Neler?

İlgili alım için aranan başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olmak, erkeklerde askerliğini yapmış olmak, kadınlarda 21 yaşını doldurmuş olmak, 40 yaşından küçük olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, kamu haklarından yoksun olmamak, TCK 216’ıncı madde gereğince hüküm giymemek, taksirli suçlarda hüküm giymemiş olmak, Terörle mücadele konusunda terör suçlarına karışmamış olmak, kan davasından hüküm giymemiş olmak, siyasi parti üyesi olmamak, köy muhtarlığı ve benzeri görevlerde olmamak, görevini yerine getirmeye sağlık durumu el vermek şartlarıdır.

İstenen Belgeler

Başvurular için Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, Diploma veya okur-yazar olduğuna dair İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınmış belge, Askerlik görevini yapmış olduğuna dair belge, Resmi kuruluşlardan alınmış, güvenlik korucusu olarak görevlendirilmesine ve silah kullanmasına engel bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık kurulu raporu,6 adet vesikalık fotoğraf, Sabıka kaydı, İl/ilçe nüfus müdürlüklerinden alınmış ikametgâh belgesi, Mavi Kapaklı dosya ile teslim edilmelidir.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Biz baş vurdukda ne oldu torpili olan alındı biz de hakkımızı Allah havale ediyoruz suruç ta

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Biz baş vurdukda ne oldu torpili olan alındı biz de hakkımızı Allah havale ediyoruz suruç ta

Umut
Umut - 2 yıl Önce

Allah rızası için biride çıkıp Kilis için alımlar başladı desin ne zaman yapılacak sayın yetkililerimiz alım bekliyoruz lütfen duyun sesimizi Kilis merkeze bağlı sınıra yakın cakkallipinar köyü için.

eyüp
eyüp - 2 yıl Önce

Allah rızası için elazığ paluyada bekliyoruz yıllardır artık olsun yav kayahisar köyü içinde bekliyoruz ama olmadı bi türlü ...

Mehmet güzel malatya
Mehmet güzel malatya - 2 yıl Önce

Yav 3 yıl oldu muhtar diyor şahnahan mahallesine köy korucusu alınacak hani nerde alımlar mahallemize köy korucusu istiyoruz

Yilmaz taskin
Yilmaz taskin - 2 yıl Önce

Korucu olmak istiyorum