Soylu’dan Bir Açıklama Daha: 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

İç İşleri Bakanı SOYLU yeni bekçi alımı yapılacağına dair açıklamalarda bulundu.Bekçi alım şartlarının neler olduğunu ve başvuruların nereden yapıldığını sitemizden inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Soylu’dan Bir Açıklama Daha: 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Merakla beklenen haber İçişleri Bakanı Soylu'dan geldi. Yoğun bir talep gösterilen bekçi alımına dair yeni gelişmeler yaşandı. Soylu’dan gelen en son açıklamada 8 Bin bekçi alımı daha yapılacağın duyuruldu. Mahalle muhtarları ile bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeli haberi burada verdi. Soylu’nun açıklamasına dair detaylı bilgiler ise haberin devamında yer alıyor.

Yeni 8 Bin Bekçi Alımı ile İlgili Detaylar

İçişleri bakanı tarafından açıklanan yeni duyuruda bulunan Bakan Soylu: "Türkiye'de 21 binin üzerinde bekçi var ve bunların 4 bin 200'ü İstanbul'da ve 8 bin bekçi daha alacağız. Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak.” Yeni bekçi alımı ile ilgili detayları bu şekilde ifade etti.

Bakan Soylu’nun açıklamasında sonra yeniden gündeme gelen bekçi alımlarında adayların bekçilik yapabilmesi için:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • En az 167 cm boyunda olmak,
  • Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.
  • Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
  • Askerlik ödevini bitirmiş olmak şartlarını sağlaması gerekiyor. Askerlik şartı ise adayların değişmesini istediği şartlar arasında yer almakta olup gündemdeki yerini hâlâ koruyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMİL ÇİCEK
CEMİL ÇİCEK - 3 yıl Önce

YAPSINLAR BAKALIM PARAYI VURDULAR 130 TL SINAV ÜCRETİMİ OLUR BİZLERİN GURURLARIYLA OYNAMAYIN

Yasin ersin
Yasin ersin - 3 yıl Önce

Yaş şartını yazmamaşsıniz