EGM 2022/1 Türkiye Geneli 3250 Bekçi Alımı Başladı! Ücret ve Anlaşmalı Banka?

Türkiye Geneli Bekçi alımı başvuru süreci başladı. Ön Başvuru için adayların ödemesi gereken başvuru ücreti ve anlaşmalı banka hangisidir?

EGM 2022/1 Türkiye Geneli 3250 Bekçi Alımı Başladı! Ücret ve Anlaşmalı Banka?

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımı başvurusu başladı. Son iki yıldır yapılmayan Bekçi alımı için geçtiğimiz gün Polis Akademisi Başkanlığından yayımlanmış olan Bekçi alımı ilanına göre en az lise mezunu bekçi alımı yapılacak. Adayların beklediği süreç Bugün başlayarak binlerce başvuru bekleniyor. Peki kimler başvuruda bulunabilecek? Başvuru için adayların bilmesi gerekenler nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak? tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

3250 Bekçi Alımı Başvurusu Başladı!

Polis Akademisinden geçtiğimiz gün gelen duyuruya göre Türkiye Geneli 3250 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı gerçekleştirilecek. Sadece erkek adayların başvuru yapabileceği Bekçi Alımı için başvuru süreci başladı.

Polis Akademisi Başkanlığı 26 Nisan 2022 tarihi ile Bekçi alımı başvuru kılavuzunu yayımlayarak 81 şehir Kontenjan dağılımı hakkında bilgi vermişti. 81 şehir kontenjan dağılımına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: 2022 Yılı 3250 Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu - 81 Şehir Kontenjan Dağılımı

Bekçi alımı için başvurular 28 Nisan 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 13 Mayıs 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI İÇİN ÖRNEK DİLEKÇE

Rekor Başvuru Bekleniyor!

2022 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için rekor sayıda başvuru bekleniyor. Bekçi alımlarının son iki yıldır yapılmaması ile birlikte 2022 yılı bekçi alımlarına en az 100 bin başvuru bekleniyor. Ancak Polis Akademisinden gelen duyuru ile 3250 bekçi alımı yapılacağı bildirildi. İlgili kontenjan adayları tatmin etmedi.

Ön Başvuru İçin Başvuru Ücreti Yatırılacak!

Başvuru yapacak adayların bilmesi gereken ise Ön Başvuru için ücret ödenmesi gerekiyor. Ödemeler sadece Polis Akademisi Başkanlığı anlaşmalı bankaya gerçekleştirilecektir.

Ön Başvuru Ücreti: 340 TL

Ön Başvuru İçin Anlaşmalı Bankalar: Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.

Başvuru Ücreti yatırma tarihleri: 28.04.2022 saat 09.00’dan 13.05.2022 saat 17.00’ye

ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

2022 Yılı Bekçi Alımı Sınav Aşamaları Nelerdir?

Bekçi olarak atanacak adayları bazı aşamalardan geçerek başarı durumuna göre ataması yapılacaktır. Bu kapsamda

Sınav Merkezlerine Şahsen Başvuru-Evrak Teslim ve Ön Sağlık Kontrolü ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı (Yazılı Sınav, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Sınav)

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2022, 09:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Ekinci
Hasan Ekinci - 2 yıl Önce

Rekor başvuru olacak tabi ki! İşsiz insan sayısı çok fazla. Sonra çıkıp derler iş beğenmiyorlar diye utanmazlar! İnsanları iki kuruşa muhtaç ettiniz! Ama mülteciler el bebek gül bebek!

Hasan Ekinci
Hasan Ekinci - 2 yıl Önce

İstedikleri paraya bak arkadaş. Resmen soygun! Yani ne gider var da bu kadar para isteniyor, anlamış değilim!

Burak doğruyol
Burak doğruyol - 2 yıl Önce

Neden illaki bir iş başvurusu için en az lise mezunu istiyorsunuzNeticesinde öyle ortaokul mezunu vardır kk Gerek üniversite mezununun bildiğinden cok bilgilere sahip

Can
Can - 2 yıl Önce

Başvuru rekoru kırar.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Ankara’ya 200 kişi alcaklar 10 katı 2000 kişi çağrılcak, çok deli referans döner bee

Mutlu Atila
Mutlu Atila - 2 yıl Önce

Sizi üç üçkağıtçılar